Başbakana hakaret eden CHP adayı gözaltına alındı

Başbakan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı hakkında Facebook'ta hakaret içerikli paylaşımda bulunan CHP'li Meclis üyesi adayı gözaltına alındı, daha sonra serbest bırakıldı

Başbakana hakaret eden CHP adayı gözaltına alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Antalya'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel hakkında Facebook'ta hakaret içerikli paylaşımda bulunan Kepez Belediyesi Meclisi üyesi adayı CHP'li Eren Kurt gözaltına alındı ve 12 saat sonra serbest bırakıldı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki paylaşımından dolayı Menderes Türel'in 'iftira' ve 'devlet büyüklerine hakaret' iddiasıyla hakkında şikayette bulunduğu Eren Kurt'un evinde arama yapılarak bilgisayarına ve cep telefonuna el konuldu. Dün gece saat 22.30 sıralarında gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğıü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanan Kurt, sağlık kontrolünün ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı olan 28 yaşındaki Eren Kurt, saat 10.30 sıralarında savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Adliye çıkışında Eren Kurt, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel hakkında Facebook'ta paylaşılan birkaç fotoğrafı kendisinin de paylaştığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 12:56
banner53
YORUM EKLE

banner39