banner15

Başbakandan gençlere 'vizesiz AB' vaadi

Ankara'da gençlere seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gençlerimizin barınma sorununu ortadan kaldıracağız. Pasaport harcını gençlerden kaldırıyoruz. İnşallah gelecek yıl Avrupa'ya vizesiz girebileceksiniz." dedi

Başbakandan gençlere 'vizesiz AB' vaadi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Davutoğlu, "Ülkemize kurulan tuzakların, terör şebekelerinin ardındaki karanlık odakların tek hedefi ülkemizin güçsüz olması, dolayısıyla gençlerin geleceğinin karanlık olmasıdır" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Başbakanımız Gençlerle Buluşuyor" etkinliğine katıldı.

Gençlere, sandık başına gitmeleri çağrısında bulunan Davutoğlu, şöyle konuştu: Ülkemize kurulan tuzakların, terör şebekelerinin ardındaki karanlık odakların tek hedefi ülkemizin güçsüz olması, dolayısıyla senin güçsüz, geleceğinin karanlık olmasıdır. Senin ve kuşağının geleceğini ipotek altına almak istiyorlar. Senden, özellikle hocan olarak şunu istiyorum; Türkiye'nin gücüne güç, itibarına itibar katan AK Parti'ye oy vererek, bu tuzağı boz, ülkemizin geleceği ile kendi geleceğini kendin aydınlat. Zira sen ülkemizin yarınısın, geleceğimizin umudusun ve dinamizmimizin kaynağısın. Senden mutlak sandık başına gitmeni, temel vatandaşlık hakkın olan oy verme hakkını kullanmanı istiyorum. Kararın hayırlı olsun.

"KENDİNİZİ GELİŞTİRİN"

Sizi gerçek anlamda geliştirecek şey örgün eğitimin dışında da kendinizi geliştirmenizdir. Kendinizle barışık olun. Kendi içinde çatışan dışarıyı göremez. Her medeniyeti her ideolojiyi okuyun. Günlük hayatta sosyal aktivitelerin içerisinde olun ama bir yandan da 2030'lu yılların ihtiyaçlarına uygun olarak kendinizi geliştirin. Kızım, oğlumla birlikte bana hesap soruyor. Baba, biz bu her şeyi öğrenmek zorunda mıyız diye soruyor. Haklılar. Mesela bilgiye boğmak değil, mesele gençleri düşünmeye sevk etmek. Çift ana dalı ilk yapan öğrencilerdendim. İmkan olsa beş ana dal yapmak isterdi. Kendi medeniyetinizi anlamak için medeniyetler tarihini hıfzetmeniz lazım. Sanat ve estetik bilincinizi inşa etmeniz lazım. Bütün felsefi ve düşünsel arka planı geliştiren bir mühendis makineye bile ruh verir. İbni Sina'yı okumayan biri insanı bir kadavra olarak görür.Mesele çok bilgi ile yüklenmek değil de mesele düşünce yöntemini öğrenmektir. Onu da yapacak olan sizsiniz. Sizin çabanızdan daha önemli olan yoktur. Bunu yapacak olan sizsiniz. Mevlana ile irfanın huzurunu hissedersiniz. Bizimle birlikte siyaset yoluna çıkacak herkesin Ahlak-ı Ala'yı okumasını şart koşarım.

"AVRUPA'YA VİZESİZ GİRİŞ"

İnşallah daha nice dersler yapacağız. İşte burada doğu batı ayrımı yapmadan bütün insanlığı kuşatacağız. Bizler yıkmaya değil inşa etmeye geliyoruz. Sevgili gençler size büyük sorumluluklar düşüyor. Kendinizi büyük ideallerden kopararak siyasetin dar dehlizlerine girmeyin. İlk kez oy kullanacak gençlerimize hayatlarına anlam katacak şekilde oy kullanmalarını temenni ediyoruz. Ülkemizin üzerine giydirilen deli gömleğini yırtıp atmamız ve prangalarımızı kırıp atmamız önem arz ediyor. Seçilme yaşını 18'e indiriyoruz. GSS borçlarının tümünü de sileceğiz. Kimsenin kaygısı olmasın. Bedava internet sağlayacağız. Gençlerimizin barınma sorununu ortadan kaldıracağız. Pasaport harcını gençlerden kaldırıyoruz. İnşallah gelecek yıl Avrupa'ya vizesiz girebileceksiniz. Aman ha sınav vizelerinizi kaçırmayın o başka. Kendi işinizi kuracaksının proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız sermaye vereceğiz. Bu sermaye yetmezse 100 bin TL faizsiz kredi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 15:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35