banner39

Başbakandan Gezi açıklaması: Müsaade yok

Başbakan Erdoğan, "Geziciler Taksim'e çağırıyormuş. Tüm halkıma sesleniyorum. Bu oyuna gelmeyin. Güvenlik güçlerimiz kesin talimat aldı, gereği neyse A'dan Z'ye yapılacak" dedi

Politika 31.05.2014, 16:31 31.05.2014, 16:34
Başbakandan Gezi açıklaması: Müsaade yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'ad Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi'ndeki Sultangazi Belediyesi Hizmet Binası'nın açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart'ta ilçede plan ve projenin kazandığını söyledi.

Halkın hizmet belediyeciliğine oy verdiğini, yüzde 58,5 ile rekor kırdığını anlatan Erdoğan, Sultangazi halkına teşekkür etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 yıllık hizmet süresince her anını millet için değerlendirmenin derdinde olan bir hareket olduklarına işaret ederek, "Şimdi dışarıdan biri gelse, farklı partilerin belediyelerine şöyle dışarıdan bir baksa, inanın zanneder ki, biz seçimleri kaybetmişiz, diğerleri kazanmış. Niye? Adamlar çalışmıyor, rahat, onlar yatıyor" diye konuştu.

Gece gündüz çalıştıklarını, diğerlerinin rehavet içinde olduğunu ve 5 yıl sonraki sandığı beklediğini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Dışarıdan bakan biri, 'Çok çalıştıklarına göre, herhalde bunlar geçen seçimi kaybetti, önümüzdeki seçime hazırlanıyorlar' diyecektir. Ama bizim siyaset anlayışımız budur. Siyaset anlayışımız her an milletin hizmetkarı olmaktır. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim belediye başkanı veya milletvekili veya bakan aklınıza ne gelirse, siyaset anlayışımız, her gece başımızı yastığa koyduğumuzda, 'Bugün millet için ne yaptık, bu vatan için ne yaptık, hangi hizmeti gerçekleştirdik?' bu soruyu kendimize sorabilmektir. İşte Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de diğer bazı illerimizde on yıllardır, muhalefet partilerini sorgusuz sualsiz destekleyen ilçelerin halini görüyorsunuz. Çevredeki bütün ilçeler hızla ilerlerken, bu ilçeler maalesef oldukları yerde sayıyor, hatta geriye gidiyorlar. Doğu'da, Güney Doğu'da ideolojik bakış açısıyla oy verilen bu şekilde göreve gelen belediye başkanları, 'Nasıl olsa hizmet, eser, yatırım önemli değil' diyerek, ilçelerini, illerini çöpe, pisliğe mahkum ediyorlar. Biz bunu asla yapmayız, yapamayız. Biz, bize yüklenen emaneti ve bu emanetin hakkını vermeye mahkumuz. Bu makamlara hizmet, eser üretmek için geliyoruz. Bunun da hakkını vermek zorundayız."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan diğer başlıklar şöyle: Muhalefet siyaseti bir kenara bırakıyor, TBMM'yi, demokrasiyi, hukuku bir kenara bırakıyor, ya sokaktan medet umuyor ya daterör örgütlerinden medet umuyor. Dünyanın neresinde ana muhalefet partisinin vekilleri polisle çatışan eylemlere para verir, eli kanlı, dünyadaterör örgütü olduğu kabul edilen örgütlere açıktan destek verebilir? Dünyanın neresinde anamuhalefet partisinin başındaki kişi gençleri sokağa çıkma, polisle çatışma talimatı verir.

-Meselenin sokakta çözülmesini savunan bir parti, bir genel başkan en başka kendi kendisini inkar eder. Böyle bir genel başkan, en başka siyaseti inkar eder. Sokaktaki eylemciyi teşvik edeceksen, eylemcinin, terör örgütlerinin sırtını sıvazlayacaksan sen orada neden varsın? Sen o makamı neden işgal ediyorsun? Çünkü o makamı dolduramıyorsun. Zaten yakında da gidersin. Gider. Orada kalması mümkün değil. Çünkü muhalefet görevi yapmıyor. Fazla tutmazlar göreceksiniz.

KESİN TALİMAT VERİLDİ

-Bu akşam saat 19.00'da bir araya geleceklermiş, Geziciler Taksim'e çağırıyormış. Tüm halkıma sesleniyorum. Bu oyuna gelmeyin. Bu safiyane bir çevrecilik bir eylemi değildir. Burada samimiyet, dürüstlük yoktur. Burada Taksim'i anıtlaştırma noktasında attığımız ve atacağımız adımları engelleme yöntemleri vardır. Paralel yargı da bunlarla beraber hareket ediyor. Buraya gelme gibi bir durumun içine girerseniz, kusura bakmayın, güvenlik güçlerimiz kesin talimat almışlardır, gereği neyse A'dan Z'ye yapılacaktır.

-"Paralel yapı"nın kendisi için film hazırlığında olduğunu ifade ederek, "Şimdi şahsımla alakalı bir film hazırlığı içerisine girmişler. Yurt dışında plato yaptırıyorlar şu anda. Artist bulamıyorlarmış. Artist burada. Ne arayıp dolanıp sağa sola gidiyorsunuz.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?