Başörtülü Başkan, görevini devraldı

Konya'da mazbatasını alan AK Parti'li Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, görevi Serdar Kalaycı'dan devraldı.

Başörtülü Başkan, görevini devraldı

Konya'da AK Parti'den Meram Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alan Fatma Toru, görevi Serdar Kalaycı'dan devraldı.

Toru, belediye binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin Türkiye, Konya ve Meram'a hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

İlk başörtülü kadın başkanlardan biri olarak medyanın yoğun ilgisiyle karşılaştığını belirten Toru, bu görevin hizmet ve bayrak yarışı olduğunu söyledi.

Toru, Meram'da birçok yatırım yapan Kalaycı'ya teşekkür ederek, bundan sonraki hayatında başarılar diledi.

Meram'da hizmet çıtasını yükseltmek için ekip ruhuyla çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Toru, şunları kaydetti:

"Yüzde 71,7'lik oranla Türkiye'deki AK Partili belediyeler içerisinde ikinci sıraya yerleşmiş olduk. Bu da kadınlara siyaset yolunun açılmasında güzel bir cevap oldu. Bu bizi oldukça memnun etti. Tabii ki oy oranının yükselmesi sorumluluğumuzu artırıyor, hepimiz daha çok çalışmak zorundayız. Bize destek veren tüm Meramlılara teşekkür ediyorum. Özellikle kadınlara siyaset yolunu açan Sayın Başbakanımıza, Sayın Dışişleri Bakanımıza, Konya milletvekillerimize ve teşkilat mensuplarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Çünkü bu süreç çok kolay değildi. Bundan sonra da inşallah bizlerin başarısıyla, bizden sonraki kadın kardeşlerimize de bu yolu açmış olacağız. Sadece kadınların değil, hepimizin bu süreçte çok çalışması gerekiyor."

Serdar Kalaycı da 5 yıl boyunca Meram'da önemli hizmetlerin altına imza attıklarını ifade etti. Bundan sonra da farklı hizmet alanlarında halka hizmet etmenin gayreti içinde olmaya devam edeceğini dile getiren Kalaycı, "Belediye başkanımızın Meram için hayırlı, güzel hizmetler yapmasının duacısı olacağız" dedi.

Konuşmaların ardından Kalaycı, Meram Belediyesi mührünü Toru'ya teslim etti.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 19:01
banner53
YORUM EKLE

banner39