banner39

Batman'da konuşan Arınç: Sürec'in garantörü biziz

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Ülkede Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşmasıyla yeni bir huzur ve barış ikliminin gelmesi için AK Parti’yi teminat olarak görüyoruz. İnanın AK Parti’nin olmadığı yerde Çözüm Süreci olmaz" dedi.

Politika 13.05.2015, 17:33 13.05.2015, 17:33
Batman'da konuşan Arınç: Sürec'in garantörü biziz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Diyarbakır'daki temaslarının ardından karayoluyla Batman'a geldi. Kent girişinde partililerce karşılanan Arınç, AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Çözüm Süreci'nde kararlılık vurgusu yapan Arınç, şunları ifade etti: "Bu dönemde hizmetlerin devamı, ülkede Çözüm Süreci'nin başarıya ulaşmasıyla, yeni bir huzur ve barış ikliminin gelmesi için AK Parti’yi teminat olarak görüyoruz. İnanın AK Parti’nin olmadığı yerde Çözüm Süreci olmaz. Her şeye rağmen bunu başlatan biziz. Her şeye rağmen sabırla devam ettiren biziz, her şeye rağmen de bu işi sonuçlandırmak isteyen de biziz, gerisi boş, gerisi palavra. Zaten esasen de buna karşı çıkan da bellidir. Taraftar görünüyorken engel üstüne engel çıkaranlar da bellidir. O yüzden ülkede akan kanlar dursun, barış ortamı olsun milletçe bir kucaklaşma yaşayalım. Eski hatalarımızdan dönelim, gözyaşı dökmeyelim, birbirimizi kucaklayalım ve bundan sonra silahın şiddetin olmadığı terörün olmadığı, bin yıllık kardeşliğimizi tekrar yaşayalım diyorsak, kalbimiz buna inanıyorsa bunun teminatı biziz. Eğer gerçekten gönlünden Çözüm Süreci’ni geçiriyorsa bir insan bunu başlatan kimdir, her şeye rağmen bunu devam ettiren kimdir, 'siyasi kaybım bile olsa baldıran zehri içmeye razıyım, yeter ki bu işi başaralım' diyenler bellidir."

AK Parti'nin tek başına iktidar olmayı sürdüreceğine inandığını belirten Arınç, şöyle devam etti:

"Yüz kişiye sorun ‘AK Parti tekrar tek başına gelecek’ der. Ama gelmesini istemeyenler ne yapıyor. 'Öyle bir çalışalım ki bunları aşağıya çekelim, al takke ver külah yapalım, bunların yerine bir koalisyon kurulsun' Kim kuracak koalisyonu, kurarsa CHP, MHP, HDP koalisyon kuracak. Böyle bir koalisyon Allah aşkına akla zarar bir şey değil mi, kurulabilir mi? Kurulsa bu koalisyon çalışır mı? Millet adına yapacak hiç bir şey söylemiyorlar. 'AK Parti gitsin de memleket yanarsa yansın, AK Parti gitsin de memleket karışırsa karışsın, AK Parti gitsin de çözüm, barış umutları tükensin. Ülke gene eski günlere dönsün, faili meçhullere dönsün, silaha dönsün, bombaya dönsün, tanka dönsün' Bunu isteyenler var, millet buna izin vermeyecektir Allah'ın izniyle."

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?