Baydemir'in panzerle imtihanı

Diyarbakır'da oturma eylemi yapan gruba destek olmak isteyen belediye başkanı Osman Baydemir, polis panzerinin üzerine çıktı.

Politika 25.03.2011, 01:46 25.03.2011, 01:46
Baydemir'in panzerle imtihanı

Diyarbakır Koşuyolu’nda oturma eylemi yapan gruba, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir destek vermek için yanlarına gitti. Hiç kimsenin beklemediği bir anda eylemcilerin önünde duran panzere çıkan Baydemir, buradan BDP’lilere seslenmek istedi.

“Lütfen devletin panzeri üzerinden iner misiniz” diyen polise Baydemir, “Bu panzer bizim vergilerimizle alınıyor. Nasıl belediye aracı benimse, bu panzer de benimdir. Ben buradan inmiyorum” cevabını verdi.

Panzerin üzerinde yaklaşık 5 dakika kalan Baydemir, panzerin hareket etmesiyle birlikte dengesini kaybetti. Baydemir’in bir anlık düşme tehlikesi geçirmesi üzerine buradaki kalabalık, polisle tartışmaya başladı. Bu duruma sinirlenen Başkan Baydemir, panzerden atlayarak aşağı indi.

Bağlar İlçesi’nin bazı sokaklarında toplanan göstericiler, polislere havayi fişekler ve taşla saldırdı. Polis, tazyikli su sıkarak grupları dağıttı. Olaylarda 4 kişi gözaltına alındı.

Bu panzer benim!
Olay sırasında polis ile merkez arasındaki telsiz diyaloğu şöyleydi:

- Merkez! Belediye Başkanı Osman Baydemir, panzerimizin üzerine çıktı. Ne yapalım? İzin verelim mi müdahale mi edelim?
- Panzerin üzerinde ne işi var?
- Ne yapalım çıktı işte.
- Üzerinde oturuyor şu anda hareket yapıyor.
- Osman Baydemir, panzerin üzerinde oturuyor.
- Şu anda üzerinden indi, durum normal.

 Kaynak: Ajanslar

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?