banner39

Baykal: Hakimiyetimizin sembolü ezandır...

CHP'nin eski Genel Başkanı Baykal'ın Güneydoğulu işadamlarıyla yaptığı görüşmede "hakimiyetimizin sembolü ezandır" dedi

Politika 15.12.2012, 14:22 15.12.2012, 15:08
Baykal: Hakimiyetimizin sembolü ezandır...

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, geçen hafta İstanbul'da sürpriz bir toplantı yaptı. Baykal, farklı partilerden Güneydoğulu işadamları, İstanbul'da yaşayan Kürt kökenli isimler, akademisyenler, Kürt sorunu uzmanları, Güneydoğu'da etkin vakıf, dernek ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

Bugün Gazetesi'nin haberine göre Baykal'ın genel başkanlığı döneminde parti yönetiminde görev alan Onur Öymen, Mehmet Sevigen, Yılmaz Ateş ve Mesut Değer gibi isimler de toplantıda yer aldı.

Buluşmada Baykal'ın, Türkiye'nin bütünlüğünü koruyan en önemli etkenlerden birisinin 'Müslüman kimliği' olduğunu söyleyerek dine düşman siyaset güdülmemesini istediği kaydedildi.

Alınan bilgiye göre Baykal, Kürt sorunu ve Ortadoğu'daki gelişmelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"ORTAK DEĞERİMİZ MÜSLÜMANLIKTIR. EZAN BÖLGEDEKİ HAKİMİYETİMİZİN SEMBOLÜ"

Baykal, Kürt sorunu "gerekçe gösterilerek", içte ve dışta farklı cephelerin Türkiye'nin birlik bütünlüğünü parçalamaya çalıştığına dikkat çekerken, ülke bütünlüğünü koruyan en önemli etkenlerden birisinin "Müslüman kimliği" olduğunu vurguladı.

Baykal, "Türkiye'de her şeye rağmen birlik ve bütünlüğün sağlanmasında; ortak değerimiz olan Müslüman olmamızın büyük etkisi bulunmaktadır" dedi. Baykal, Türkiye'nin Ortadoğu, Kafkas ve Balkanlar'daki güçlü konumuna işaret ederken "Ezan bu bölgedeki hakimiyetimizin simgesidir" ifadesini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?