banner15

Baykal Kılıçdaroğlu görüşmesi bitti

Yaklaşık 3 saat önce bir araya gelen CHP'nin yeni ve eski genel başkanların Meclis'teki görüşmeleri sona erdi

Baykal Kılıçdaroğlu görüşmesi bitti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Meclis'te bir araya geldi. Dün İstanbul milletvekili İlhan Kesici'nin istifa etmesiyle hareketlenen CHP kulisleri referandum sonrası yapılan bu ilk görüşmeye kilitlendi. Baykal, görüşme sonrası yaptığı açıklamada Türkiye'nin referandum gibi önemli konuları görüştüğünü açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile eski Genel Başkan, Antalya Milletvekili Baykal, 2 saat süren görüşmenin ardından birlikte açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Baykal'ı kapıya kadar uğurladı; görüşmeyle ilgili olarak ilk Baykal söz aldı.

Deniz Baykal, Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, uzun süre bir araya gelip değerlendirme fırsatı bulamadıklarını söyledi.

Baykal, Kılıçdaroğlu ile en son Antalya mitinginde bir arada olduklarını anımsattı.

Kılıçdaroğlu ile referandum dönemini değerlendirme imkanı bulduklarını belirten Baykal, şöyle devam etti: "Sayın Kılıçdaroğlu, yurt dışı temaslarını gerçekleştirmişti. Bu temaslarıyla ilgili bana ayrıntılı açıklamalar lütfetti. Hem referandum dönemini hem son dönemde yaşanan siyasal süreci ayrıntılı, kapsamlı şekilde değerlendirdik. Hasret giderdik. İlk kez belki böyle kapsamlı, doyurucu temas yapmak imkanımız oldu. Sayın Kılıçdaroğlu'na bu çağrısı için teşekkür ediyorum. Güzel, yararlı görüşme oldu. Bunlar çok doğal. Bunları çok özel ilgi konusu olarak görmeye gerek yok."

"İzlenimlerimi aktardım"

Kılıçdaroğlu da oldukça güzel ve verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini, Baykal'a izlenimlerini, yurt dışında edindikleri, kamuoyuna yansımayan bazı bilgileri aktardığını kaydetti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal ile referandumu, sonuçlarını, bu konuda yaptıkları bazı çalışmaları değerlendirdiklerini kaydetti.

Baykal, daha sonra basın kapısında bir kez daha gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile kapsamlı bir değerlendirme yapma fırsatı bulduklarını belirten Baykal, en son bir araya geldikleri Antalya mitinginden bu yana önemli gelimeler yaşandığını söyledi.

Türkiye'de, yeni önemli siyasi süreçlerin işlediğini, tartışmaların yaşandığını dile getiren Baykal, "Bütün bunları kavrayan bir değerlendirme yaptık. Çok yararlı oldu, güzel bir görüşmeydi. Hasret giderdik bir ölçüde... Ben çok memnunum. Sayın Genel Başkan'a başarılar diliyorum. Hepimiz CHP'ye destek vermek, onun başarısına katkı yapmak durumundayız. Bu anlayışımızı bir kez daha ifade ettik" diye konuştu.

Baykal, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlamadı ve TBMM'deki odasına geçti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TACEMEN
Ahmet TACEMEN - 10 yıl Önce

Gün geçtikçe, daha. . .Kılıçdaroğlunun, Cehepenin acilen devşirilmesi için, Akepenin alet olduğu “postmodern” bir ihtilâlle, partisinin başına getirildiği şayiaları, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir. Kılıçdaroğlu, Ilımlı İslâmcılara, Cehepenin devşirilmesi için, “Başörtüsü Sorununa” yaklaşımıyla; partisinin Genel Sekreterine de, “Demokratik Açılım” için, doğru seçenek olduğunu, Referandumda Tuncelide “Hayır!” çıkartmasıyla, ispatladığı görüşü, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir.Ayrıca “Hayır!” reylerini, Kılıçdaroğlunun, Tunceli aşiret ağalarına, referandumu, onların yerine boykot edeceği taahhüdüyle ve Cehepede ileride yapacaklarının vaatleriyle, temin ettiği iddiası, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir. Mamafih Kılıçdaroğlunun partisinin “Başörtüsü Meselesine” yaklaşımı da, Cehepenin devşirilmesinin, Ilımlı İslâmcıların görüşleri doğrultusunda olacağı, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir. ...................................Ekim 2010Dr. Ahmet TACEMEN

banner39

banner50

banner47

banner48