banner39

Baykal, Kılıçdaroğlu'na 'artık yeter' demiş

Bugün gerçekleşen Baykal-Kılıçdaroğlu görüşmesinin ayrıntıları gelmeye başladı. Baykal'ın Kılıçdaroğlu'na "artık yeter, yemin etmeliyiz" dediği iddia edildi

Politika 08.07.2011, 16:39 08.07.2011, 16:49
Baykal, Kılıçdaroğlu'na 'artık yeter' demiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'de yapılan halef selef görüşmesinde görüş ayrılığı ortaya çıktı. Baykal, Kılıçdaroğlu'nun tavrını doğru bulmadığını söyledi ve yemin etme çağrısında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal görüşmesinin ayrıntıları belli olmaya başladı. NTV'nin iddiasına göre görüşmenin çıkışında "Benim ağzımdan çıkacak bir kelime ile bu kriz çözülmeyecek" dışında bir açıklama yapmayan Baykal'ın Kılıçdaroğlu'na sert eleştirilerde bulunduğu öğrenildi.

Baykal, yemin etmeme tavrına karşı çıktığını söylediği Kılıçdaroğlu'na, "İlk gün tavrımız doğruydu. 133 milletvekili olarak kürsüye gidilerek 'Yemin etmiyoruz' diyerek tavrı gösterebilirdi. Ancak şu an bu sürdürülebilir bir tavır değil" diye konuştu. Bir an önce yemin edilerek CHP'nin Meclis çalışmalarına katılması gerektiğini dile getiren eski CHP Genel Başkanı, iyi yönetilemeyen krizin derinleştiğine işaret etti.

İktidar partisinin krizi çözmek için girişimde bulunmadığını belirten Baykal, ortaya konan tavrın CHP'ye zarar verdiğini kaydetti.

Şu an yaşananın yemin krizi değil demokrasi krizi olduğunu vurgulayan Baykal, Kılıçdaroğlu'na "Kendi sözlerimizin tutsağı olmamalıyız. İktidarı beklemeden kendi tavrımızı ortaya koymalıyız" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?