Baykal temkinli: Henüz Başbakanı işaret etmedim

Deniz Baykal, "İnsanlara iftira etmek için, durduk yerde Sayın Başbakan'ı suçlamak için bunu söylemiyorlar. Ben daha parmağımla işaret etmedim, Sayın Başbakan'ı, henüz etmedim" dedi

Baykal temkinli: Henüz Başbakanı işaret etmedim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaset tartışmasıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı durduk yerde suçlamadığını, ancak kendisinin henüz başbakanı suçlamadığını söyledi.

Baykal, "İnsanlara iftira etmek için, durduk yerde Sayın Başbakan'ı suçlamak için bunu söylemiyorlar. Herkesin söylerken bir dayanağı, bir gerekçesi var. Hepsi önemli, hepsi ciddi. Ben daha parmağımla işaret etmedim, Sayın Başbakan'ı, henüz etmedim" dedi.

Deniz Baykal, Antalya'nın Elmalı İlçesi'ne seçim çalışmasına gitmeden önce Konyaaltı Caddesi'ndeki evinin önünde açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Baykal'a ait olduğu iddia edilen kaseti izlerken çekilen görüntüleri izlediği' açıklaması sorulan Deniz Baykal şunları söyledi: "Her gün, her yerden bu konuda yeni bilgiler bulgular ortaya çıkıyor. Öyle anlaşılıyor ki bu ciddi bir konudur ve gereğini yapmak lazımdır. Dün Sayın Genel Başkan'ın yaptığı açıklamalar da bunu doğrulamıştır. Bunun önemini bir kez daha vurgulamıştır. Öyle anlaşılıyor ki Türkiye'de saygı değer insanlara bunu göstermişler. Böyle bir şeyi yok demek mümkün değil, izah edilmesi lazım."

Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun izlediğini söylediği görüntülerin kendisine ulaşıp ulaşmadığı yönündeki soruya ise şöyle karşılık verdi: “Bu konuda çok gözlem var, değerlendirme, bilgi, istihbarat var. Bu boşuna oluşmuyor, boşuna konuşulmuyor. İnsanlara iftira etmek için, durduk yerde Sayın Başbakan'ı suçlamak için bunu söylemiyorlar. Herkesin söylerken bir dayanağı, bir gerekçesi var. Hepsi önemli, hepsi ciddi. Ben daha parmağımla işaret etmedim, Sayın Başbakan'ı, henüz etmedim. Ama Başbakan'ın bir açıklama yapması lazım. Başbakan'ın bağırıp çağırması bu konuyu aydınlatmaya yetmiyor. Bir ciddi konuşmaya, bir ciddi anlatmasına ihtiyaç var. Ciddi iddialar var. Pek çok bilgi ve belge var. Hepimiz bu konuda bilgi sahibi pek çok kişiyi dinledik, duyduk, anlatıldı. Ortada ciddi bir tablo var, yok sayılamaz. Bu kanayan bir büyük damar, bunu mutlaka aydınlığa kavuşturmak lazım."

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 16:23
banner53
YORUM EKLE

banner39