Bayraktar: ODTÜ içinde bir yol açacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, "ODTÜ içinde bir yol açacağız. ODTÜ rektörünü davet ettim, 'sen talepte bulun' dedim. Kendisi talep ettiği halde ODTÜ yine eylem yapıyor" dedi.

Bayraktar: ODTÜ içinde bir yol açacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ODTÜ'de yaşanan olaylara değinerek, "Son zamanlarda ODTÜ kaynaklı bazı olaylar yaşandı. ODTÜ içinde bir yol açacağız. ODTÜ rektörünü davet ettim, 'sen talepte bulun' dedim. Kendisi talep ettiği halde ODTÜ yine eylem yapıyor" dedi.

Zafer Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış ve temel atma töreni için Gümüşhane'ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, tören sonrası Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda'yı ziyaret etti. Vali Mayda, ziyarette Bayraktar ve Eroğlu'na kentle ilgili bilgiler verdi.

Bakan Eroğlu, Gümüşhane'yi kuşburnu ihracatı açısından bir üs haline getirmeyi planladıklarını kaydetti. Bayraktar ise Gümüşhane'nin tarihten gelen büyük bir önemi olduğunu ifade ederek, kentte üniversitenin açılmasıyla canlılık yaşadığını söyledi.

Bakanlar Eroğlu ve Bayraktar, daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bayraktar, burada yaptığı açıklamada, Gezi Parkı olaylarında Başbakan Erdoğan'ın kendi stratejisi ve ferasetiyle başarı sağladığını belirterek, şöyle konuştu:

"Son zamanlarda ODTÜ kaynaklı bazı olaylar yaşandı. ODTÜ içinde bir yol açacağız, ODTÜ rektörünü davet ettim, 'sen talepte bulun' dedim. Kendisi talep ettiği halde ODTÜ yine eylem yapıyor. Hatay'da, orada burada yine eylem yapıyorlar. Bunlar çok manidardır. Çok dikkat etmemiz, çok ders almamız gereken hususlar var. Bazılarının amacı, Türkiye'yi kalkındırmak değil. Bu zihniyet, 'Türkiye geri düşsün de ne olursa olsun'dur. Türkiye'yi batırmak, yok etmek pahasına mücadeleleri var. Onlar da bizim kardeşlerimiz, bir şey demiyorum, beraber  çalışacağız, beraber üreteceğiz ama vatan eksenli, bayrak eksenli, moral değerlerine bağlı bir yapıyla ülkemizi kalkındırmak zorundayız."

Eroğlu da partilelerden yaklaşan mahalli seçimlerde çok daha fazla çalışmalarını isteyerek, "Sizden Gümüşhane belediye başkanlığını istiyoruz" dedi.

Bakanlar Eroğlu ve Bayraktar daha sonra karayoluyla Trabzon'a hareket etti.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2013, 20:32
banner53
YORUM EKLE

banner39