banner39

BBP Kahramanmaraş'ta toplu istifa

BBP Kahramanmaraş il teşkilatı topluca partiden istifa etti

Politika 13.12.2012, 13:53 13.12.2012, 13:53
BBP Kahramanmaraş'ta toplu istifa

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl ve Merkez ilçe Başkanlığı yönetici ve parti yönetim kurulu üyeleri toplu olarak partiden istifa etti.

İstifa kararını parti binasında basın toplantısıyla duyuran BBP Kahramanmaraş İl başkanı Bilal Odunkıran, parti içinde devam eden iç çekişmeler nedeniyle istifa kararı aldıklarını ifade ederek, "Bu zamana kadar merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve BBP davası ile birlikte hareket ettik. Bundan sonraki süreçte de biz sadece merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun davası ile ilgileneceğiz." dedi.

Parti içindeki iç çekişme nedeniyle yıprandıklarını ve bu gidişe 'dur' demek için istifa kararını aldıklarını ifade eden Bilal Odunkıran, "BBP için bu zamana kadar çok önemli olayların altına imza attık. Merhum liderimizin ölümünün ardından, görevimizi kaldığı yerden devam ettirdik. BBP'nin ve merhum liderimizin davalarının peşinde adım adım yürüdük. Bundan sonraki süreçte hiçbir şekilde parti davasının peşinden gitmeyeceğiz. Tek davamız, merhum liderimizin bize öğretmiş olduğu yolda ilerlemektir." dedi.

BBP Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Arslanhan ise 'Herhangi bir partiye geçiş olacak mı?' sorusu üzerine şu cevabı verdi: "Yanlışın ve haksızlığın karşısında olmaya elimizden geldiğince özen gösterdik. Ama artık bizim damarımıza basıldı ve istifa ettik. Bundan sonraki süreçte ise ne olacağını kimse bilemez. Başka bir partiye de katılabiliriz, kendi içimizde dernekte kurabiliriz."

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü