banner39

BBP'li başkan AK Parti'ye desteğini açıkladı

Büyük Birlik Malkara İlçe Başkanı 1 Kasım'daki seçimde oylarını AK Parti'ye vereceklerini açıkladı.

Politika 21.10.2015, 14:44 21.10.2015, 14:48
BBP'li başkan AK Parti'ye desteğini açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Halil İbrahim Çolak ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Kasım’da oylarını AK Parti’ye vereceklerini belirterek, partilerinden istifa etti.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay’ın Malkara’da muhtarlar ve dernek başkanlarıyla yaptığı toplantıya katılarak, desteğini ilan eden BBP Malkara İlçe Başkanı Halil İbrahim Çolak ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Kasım’da oylarını AK Parti’ye verme gerekçelerini de açıkladılar. İlçe Başkanı Çolak ve BBP Malkara ilçe yönetim kurulu üyeleri, AK Parti’ye destek açıklamasının ardından partilerinden istifa ettiler.

BBP Malkara İlçe Başkanı Halil İbrahim Çolak ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti’ye destek verme gerekçelerini şöyle açıkladı: Bizim BBP’de toplanmamızın nedeni, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu liderimizin gönülden bağlı olduğu ve savunduğu Türk-İslam davası, davası uğruna şehadet şerbetini içen liderimizin davasıdır. Şehit liderimizden sonra partinin durumu, birlik ve beraberliğimiz için, yalnızca ülkemizin menfaatleri için BBP Malkara teşkilatı olarak 1 Kasım’da AK Parti’yi destekleyeceğimizi açıklıyoruz.

Tekirdağ’da geçtiğimiz hafta da BTP Tekirdağ İl Başkanı Yaşar Aydoğan ile Yaşar Ağbal ve MHP Malkara İlçe Başkan Adayı Gürcan Yılmaztürk, 1 Kasım’da AK Parti’ye oy vereceklerini ilan ederek, partilerinden istifa etmişler ve AK Parti’ye katılmışlardı.

ALPEREN OCAKLARI DA DESTEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Alperen Ocakları 1 Kasım seçimleri için AK Partiyi desteklediğini Bütün Türkiye’ye resmen ilan etti.

Alperen Ocaklarından yapılan açıklamada "Korkmadan, sıkılmadan ve ne yaptığımızın farkında olarak, millet ve vatan selameti için seçimlerde sorumluluktan kaçmayacağımızı ve 1 Kasım seçimlerinde Sakarya Alperen Ocakları olarak Recep Tayyip Erdoğan şahsında tökezletilmeye çalışılan AK Parti'yi destekleyeceğimizi bütün Türkiye'ye ilan ederiz!" denildi.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?