banner39

BDP boykotunda düğüm bugün çözülebilir

BDP'lilerin boykot kararını bugün biterebilecekleri konuşuluyor. BDP ile Ak Parti kurmayları bugün saat 13.00'da bir araya geliyor

Politika 13.07.2011, 12:05 13.07.2011, 12:05
BDP boykotunda düğüm bugün çözülebilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP'nin aldığı boykot kararı bugün sona erebilir. BDP ile iktidar partisi bugün bir araya gelecek. Cemil Çiçek ve AKP'lilerle yapılacak olan görüşme bugün saat 13.00'te gerçekleşecek. Görüşmeye BDP adına Selahattin Demirtaş, Gültan Kışanak, Hasip Kaplan ve Pervin Buldan katılacak.

BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP grubunun dün Diyarbakır'da yapılan ikinci toplantısının ardından basın basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Demirtaş, "Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in çağrısı üzerine yarın (bugün) saat 13.00'te BDP grubu adına bir heyetle Sayın Çiçek'le ve AK Parti heyetiyle görüşeceğiz. BDP heyetinde ben, sayın Kışanak ve Grup Başkan vekilleri yer alacağız. Koşulsuz bir masaya oturup konuşacağız. İnşallah bir mutabakat olur diliyorum. Bizim beklentilerimiz ve taleplerimiz var. Biz de doğru bir yaklaşım görürsek mutabakata varılır. Bizim derdimiz biran önce koşup yemin etmek değildir. Derdimiz bu ülkeye barış getirmektir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?