banner39

BDP'den CHP'ye: Tarih sizi yargılayacak

BDP'li Tuncel, CHP'nin TBMM'de kurulacak komisyonda yer almaması durumunda tarih önünde hesap vereceğini söyledi

Politika 17.04.2013, 15:24 17.04.2013, 15:24
BDP'den CHP'ye: Tarih sizi yargılayacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, CHP'nin, çözüm sürecine ilişkin kurulacak araştırma komisyonuna üye vermesi gerektiğini belirterek, ''CHP, çözüm sürecinde rol almazsa tarih onları yargılayacaktır'' dedi.

Tuncel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, son zamanlarda üniversitelerde yaşanan olayların süreci provokasyon olduğunu ileri sürdü. Üniversitelerde özellikle Kürt öğrencilere yönelik şiddet uygulandığını iddia eden Tuncel, olayların bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Tuncel, süreçte herkesin bir çözümü bulunduğunu, AK Parti ile BDP'nin çözümünün aynı olmadığını, BDP'nin çözümünün, Kürt halkı başta olmak üzere bütün halkların kendilerini özgürce ifade edebileceği, özgürce yaşayabileceği bir Türkiye inşa etmek olduğunu dile getirdi.

Süreci, CHP'ye anlatmaya hazır olduklarını kaydeden Tuncel, ''Sayın Kılıçdaroğlu eğer bu konuda samimiyse, çözüm sürecini bizden öğrenmek istiyorsa hazırız. Ama Sayın Kılıçdaroğlu, bunu BDP'den öğrenmek istemiyor. CHP de kendi önerisiyle gelsin. Ama bu kırmızı çizgilerle olmaz. O zaman Kürtler de kırmızı çizgileriyle gelse biz bir adım atamayız. Yok mu Kürtlerin de kırmızı çizgisi, var. Herkesin kırmızı çizgisi var. Herkes kırmızı çizgisini arkaya atsın. CHP, çözüm sürecinde rol almazsa tarih onları yargılayacaktır'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?