banner39

BDP'den Erdoğan'a diyalog cevabı

BDP, Başbakan Erdoğan'ın "siyasi uzantılarla masaya otururuz" açıklamasına "Başbakanı samimi bulmuyoruz" diye cevapladı

Politika 22.05.2012, 15:57 22.05.2012, 16:01
BDP'den Erdoğan'a diyalog cevabı

Hükümetin 'terör örgütünün ancak siyasal uzantılarıyla masaya otururuz' açıklamasına BDP'li Demirtaş'tan cevap geldi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir zaman diyalog kapısını kapatmadıklarını belirterek, ''Ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan'ın samimiyetini göremiyoruz'' dedi.

Demirtaş, partisinin TBMM grup toplantısının ardından, gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına ilişkin sorusu üzerine, şunları söyledi:

''Arada ince bir ip varsa o bizim bıraktığımız bir iptir. AK Parti'nin bıraktığı açık kapı değil. Biz samimi olarak demokratik, siyasal, barışçıl çözümden yana olduğumuz için hiç bir zaman diyalog kapılarını kapatmadık. Ancak biz ortada samimiyet çağrısı yapan Başbakan'ın samimiyetini göremiyoruz. Bu kadar tutuklama, baskı, hakaret, partimize yönelik bu kadar haksız ithamlar, müzakere yapmak istediğiniz bir partiye gönderilecek mesajlar olamaz. Başbakan'ın müzakere çözüm niyetiyle ilgili biz ortada şaibeli bir durum olduğunu görüyoruz. Elbette ki Başbakan'ın kastettiği aradaki ince ip, AK Parti'nin açtığı kapıdan değil, BDP'nin ilkeli diyalog tutumundan kaynaklıdır.''

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?