BDP'den hükümete: Çözmezseniz, çözülürsünüz

Diyarbakır'daki mitingte konuşan BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, hükümetten çözüm sürecinde adım atmasını istedi. Kışanak, "Çözmezseniz, çözülürsünüz" diye konuştu

BDP'den hükümete: Çözmezseniz, çözülürsünüz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP ve DTK tarafından Diyarbakır'da düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü mitingine, BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın sözleri damgasını vurdu.

Kışanak, Diyarbakır'dan "Barışın, çözümün başkenti" diye söz ederek, hükümetten çözüm sürecinde adım atmasını istedi. Kışanak, "Çözmezseniz, çözülürsünüz" dedi.

Kışanak şunları söyledi: Türkiye sorumluluk altındadır. Arap baharının başladığı günden bu yana bugün 2 yıl geçti barış gelmediyse darbeler yaşanıyorsa, katliamlar yaşanıyorsa AK Parti şapkasını önüne koyup düşünmek zorundadır. Nerede yanlış yaptım diye. Halen aynı yanlış devam ediyor. Türkiye'nin izlediği politika siyasi olarak çökmüştür. Şimdi de aynı politikayı askeri olarak savaşla dış müdahaleyle sürdürmeye çalışıyor. Başbakan iki aydır diyor ki 'demokrasi paketini bu gün yarın konuşacağız', bu ciddiyetsizliktir. İki aydır bu ülkenin barış sorunundan daha kıymetli hangi işi, toplantıyı yaptın. Ya paketin içi boş, ya da Başbakan'ın sözleri boştur.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2013, 09:48
banner53
YORUM EKLE

banner39