banner15

BDP'den 'Meclis araç giriş kartı' talebi

BDP'lilerin Meclis boykotuyla başlayan kriz sürerken, yasama döneminin başlamasına haftalar kala 'araç giriş kartı' için dilekçe veren iki BDP'linin talebi kabul edildi

BDP'den 'Meclis araç giriş kartı' talebi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Meclis'i boykot eden BDP'lilerin TBMM'ye araç giriş kartı için başvurduğu ortaya çıktı. Milletvekillerinin TBMM'ye girişinde tanınmalarını sağlayan araç giriş kartı için BDP'den ilk başvuruyu, İstanbul Milletvekillerinden Sırrı Süreyya Önder yaptı. Geçen günlerde TBMM'ye dilekçe veren Önder'in bu talebi AK Partili İdare Amiri Salim Uslu'ya iletildi.

Akşam gazetesinin haberine göre, TBMM'ye kayıt yaptırmadığı halde Önder'in bu talebini kabul eden Uslu, araç giriş kartı çıkartılması için talimat verdi. Ardından da giriş kartı BDP'li Önder'e iletildi.

HAZIRLIK PARLAMENTOYA GELMEK İÇİN'

Önder'in ardından bu defa BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş'ın araç kartı isteğini içeren dilekçesi, TBMM'ye ulaştı. Demirtaş'ın talebini değerlendiren İdare Amiri Salim Uslu, yine olumlu yanıt verdi ve kartın iletilmesini sağladı. Bu girişim, TBMM kulislerinde, 'BDP'li vekillerin 1 Ekim'de Meclis'e gelmeden önceki hazırlıkları' olarak değerlendirildi. Meclis'e kayıt yaptırmayan BDP'li ve bağımsızların üç aylık maaşları ise TBMM emanetinde muhafaza ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35