banner39

BDP'liler 'Öcalan'dan mesaj gelmeden' toplanıyor!

Demokratik Toplum Kongresi iki gün sonra olağanüstü toplanacak ama BDP'lilere Öcalan'dan mesaj getirmesi beklenen avukatlarına, Jandarma İmralı izni vermedi!

Politika 12.07.2011, 15:41 12.07.2011, 17:33
BDP'liler 'Öcalan'dan mesaj gelmeden' toplanıyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yarın bir kez daha Meclis'i boykot kararı alan BDP'lilerle bir araya gelecek. Çiçek, BDP'lileri TBMM'ye gelmeleri için ikna etmeye çalışacak. BDP'lilerin Meclis'e dönmek için Öcalan'dan ve TBMM Başkanı'ndan gelecek haberleri bekledikleri tahmin ediliyor.

AVUKATLARI ÖCALAN'LA GÖRÜŞTÜRÜLMEDİ

BDP'nin aldığı boykot kararının ne zaman sona ereceği konusu Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi sonrası kesinleşeceği bekleniyordu. Ancak, Öcalan'ın avukatları bu haftaki görüşmeyi gerçekleştiremediler. İmralı'daki görüşmeye gitmek için girişimde bulunan avukatların girişimi boşa çıktı.

DTK İKİ GÜN SONRA TOPLANIYOR

Demokratik Toplum Kongresi, ‘demokratik özerkliğin ilanını’ tartışmak üzere 14 Temmuz'da Diyarbakır'da olağanüstü toplantı çağrısı yaptı.

DTK Sözcüsü Cemal Coşkun tarafından yapılan açıklamada, siyasal süreç, süreç karşısında hükümetin tavrı ve BDP'nin boykot kararının bu kongrede görüşüleceği duyuruldu. DTK'nın 24 Temmuz'da yapılacak delege seçimleri ve 30-31 Temmuz'da yapılacak genel kurul hazırlıkları da bu toplantıda tartışılacak.

850 delegeye sahip DTK'nin, tüm bileşenleriyle 14 Temmuz'da Diyarbakır'da toplanacağını belirten Coşkun, bu toplantıda Demokratik Özerkliğin ilanını tartışacaklarını da dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?