BDP'liler, Öcalan'ın talimatını bekliyor

Aysel Tuğluk, Bağımsız Milletvekillerinin Meclis'e girip girmeyeceği konusunda Öcalan'ın söyleyeceklerinin çok önemli olduğunu söyledi

BDP'liler, Öcalan'ın talimatını bekliyor

DTK Eş Başkanı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, YSK'nın Hatip Dicle kararına karşılık izleyecekleri yol haritası için yine İmralı'yı adres gösterdi.

Tuğluk, "Sayın Öcalan'ın parlamentoya dönüş konusunda ne söyleyeceği önemli" dedi ve çözüm yakalanamazsa kötü şeyler olabileceğini iddia etti. TESEV tarafından düzenlenen Geçiş Sürecinde Türkiye Konferansı’na katılan katılan Aysel Tuğluk, YSK’nın Hatip Dicle kararını değerlendirdi.
Bu konuda en büyük kararlılığın iktidara ait olduğunu belirten Tuğluk, sorunun Meclis düzeyinde çözülmesi gerektiği düşüncesini dile getirdi. Çözümün yakalanamaması durumunda kötü şeyler olabileceğini iddia eden Tuğluk sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu bir tehdit değil, ben siyasetçiyim. Öngörü ve tespitte bulunuyorum. Daha önce çözüm geliştirilmediğinde durum yerini bir çatışma zeminine bırakmıştır. Bununla ilgili olarak duyarlılık yaratmak istiyorum."

ÖCALAN'IN SÖYLEYECEKLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Tuğluk, “Eğer Öcalan’dan Meclis’e girin çağrısı gelirse, bu sizin kararınızı değiştirir mi?" şeklindeki bir soruya da şu cevabı verdi:

“Sayın Öcalan’ın parlamentoya dönüş konusunda söyleyeceği sözler önemli. Bunu söyleyeyim. Mutlaka etki yaratır, grubumuz tarafından mutlaka değerlendirmeye alınır. Biliyorsunuz DTPnin kapatılması sonrası gelişmelerde de bu açıdan önemliydi, değerlendirdi. Bu defa da tabi öyle bir etkisi olacaktır."

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2011, 16:41
banner53
YORUM EKLE

banner39