BDP'nin El Nusra çıkışına PKK'lı cevap

Demirtaş, Türkiye'nin militanlara destek verdiğini savunarak "9 El Nusra üyesinin adreslerini verebilirim" dedi. Erdoğan ise "PKK'lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" karşılığı geldi.

BDP'nin El Nusra çıkışına PKK'lı cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'nin Suriye'deki El Kaide'yle bağlantılı El Nusra isimli örgüte destek verdiği iddiası AK Parti ile BDP arasındaki tansiyonu yükseltti.

Tartışmanın fitilini, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, Türkiye'nin El Nusra'ya destek verdiğini iddia eden sözleri ateşledi. Demirtaş, şöyle konuştu: "Türkiye, El Nusra'yı desteklemediğini söylüyor ama Ceylanpınar sınırı El Nusra'ya açıktır. Bunu bir görüşmede ben bizzat bir bakana söyledim. Bunun aksini iddia ederlerse şu an size adresini verebilirim. 9 El Nusra üyesi şu anda Ceylanpınar'da bir evdedir. İstiyorsanız hemen gidelim bakalım."

Bir soru üzerine bu sözlere cevap veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Aşırı uçların hepsinden uzağız" dedi. Erdoğan, şunları söyledi: Bizim bir defa aşırı uçların hiçbirine yakın olmamızı kimse lütfen konuşmasın. Biz aşırı uçlar nerede olursa olsun, ister ülkemizde olsun, ister diğer ülkelerde olsun, hepsine karşıyız. Hepsinden uzağız."

BDP Eşbaşkanı'na tepki gösteren Erdoğan, "PKK'lıların adreslerini versin. Onları daha iyi bilir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39