banner39

BDP'nin Zerdüşt figürleri kaldırıldı

Siirt'in Kurtalan ilçesinde BDP'li Belediye tarafından yaptırılan Zerdüşt figürleri yeni dönemde belediyeyi kazanan Ak Partili başkan tarafından yıktırıldı

Politika 05.06.2014, 13:38 05.06.2014, 15:04
BDP'nin Zerdüşt figürleri kaldırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BDP'nin kazandığı belediyelerin hemen hemen tamamında Zerdüşt figürlerini yayması, heykellerini dikmesi Siirt'te frenlendi. Siirt'in Kurtalan ilçesinde de Zerdüşt figürlerini sokaklara, parklara işleyen BDP'li belediye seçimi kaybedince yerine gelen Ak Parti, figürleri kaldırdı.Siirt'in Kurtalan ilçesinde 30 Mart'taki seçimlerde belediyeyi alan Ak Partili Nevzat Karatay'ın Zerdüşt Kültürü'nü yaymak için kurulan merkez ile sokaklardaki Zerdüştlük alametlerini tek tek söktü.

BDP 2009 yılında kazandığı Kurtalan'da, halkın yüzde 99'unun Müslüman olduğu ilçeye Zerdüştlük alametlerini getirmeye başlamıştı.

BDP'nin Doğu ve Güneydoğu'da kazandığı belediyelerin çoğu, şehirlerin önemli noktalarına Zerdüştlük figürlerini işleniyor.

Yorumlar (1)
eski istihbaratci 8 yıl önce
biz zerdüstü yok etmek icin cok ugrasti cünki yahudinin dininin karsisinda bir rakipti ve orda yahudiler her kes gibiydiler ve hic adimiz anilmiyordu ve islami aslinda bizim dinin lejyoneridir ve onlarida zerdüste karsi konumlandirmayi basardik ve biz yahudileri onlarin kitabina bol bol serpistirdik cünki bazen kötü bir reklam daha güzel bir sonuc verir ...
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?