banner15

'Bedelli askerlik' yeniden gündemde

Ak Parti'nin Kızılcahamam Kampı'nda bedelli askerlik bir kez daha gündeme geldi. Yaklaşık 650 bin bakaya ve yoklama kaçağını ilgilendiren konu hakkında henüz somut gelişme yok

'Bedelli askerlik' yeniden gündemde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, twitter adresinden bedelli askerlikle ilgili Başbakan Erdoğan ile hafta sonu Kızılcıhamam'da görüştüğünü ve yeni bir düzenleme olabileceğini yazdı.

Açıklama dün akşam saatlerinde Bülent Arınç tarafından gündeme gelmedi diyerek yalanlansa da bedelli konusunda düzenleme yapılabileceği belirtiliyor.

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bedelli askerlik konusundaki açıklamalarının, bakaya ve yoklama kaçaklarını heyecanlandırdığı belirtiliyor.

AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini ve bedelli konusunun bir kez daha ele alınmasını beklediklerini söyledi.

Türkoğlu, konuyla ilgili şunları yazdı:

Bedelliaskerlik ile ilgili Kızılcahamam’da Başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum. Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır.. Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az, talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir. Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT, diğeri de YAŞ SINIRI’dır. Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı, başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.
Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir. Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.


Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 10:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih
Semih - 7 yıl Önce

Başbakanımızdan bu gençleri ve ailelerini sevindirecek haberler bekliyoruz, inşallah olur

Bora
Bora - 7 yıl Önce

Hukumetimizden yüzbinlerce insanın beklediği haber. Umarız gerçektir.

sener sonsuz
sener sonsuz - 7 yıl Önce

Bedelli lüks diyil ihtiyactir

sertan
sertan - 7 yıl Önce

bedelli ile birlikte mahu bir düzenlemede yapılmalı

orçun
orçun - 7 yıl Önce

30 yaşındayım ve bir önceki bedelliyi 13 gün ile kaçırdım. bu da yetmezmiş gibi yaşımdan dolayı okuma hakkımı da elimden aldıkları için okuluma da devam edemedim . Tek suçum ocak'1983 doğumlu olmak. Lütfen artık bir şeyler yapın ve bizi bu mağduriyetten kurtarın.

Kaçmayan kaçak
Kaçmayan kaçak - 7 yıl Önce

Bedelli olursa yaparız olmazsa olana dek veya yakalana dek askere gidemeyiz birilerinin tabiri ile -ben öyle düşünmesem de- kaçışa devam.yapacak bişey yok.çocukları ortada bırakmak bedel olamaz.başka seçeneğim yok.birileri hamaset destanı dizse de gerçekler böyle maalesef.idareciler umarım sesimizi duyarlar.

Hakan Fırat
Hakan Fırat - 7 yıl Önce

İnşallah yılbaşından ince bir düzenleme yaparlar.

osman
osman - 7 yıl Önce

87 doğumluyum neden 30 yaşında biri bedelli askerlikten yararlanırken ben yararlanamıyorum hep bu düşünce beni kahretti böyle bi yaş sınırı olması adil değil hayatım çalışarak geçiyor 1 gün boş kalmadım bu ülkeye çalışarak firmamda insan çalıştırarak daha fazla hizmet etmiş olmuyomuyum askere gitsem ne firma kalacak nede ben 10 sene geri atacam en az


banner39

banner50

banner47

banner48