Beyoğlu'nda bazı apart evler basıldı iddiası

CHP'li Gürel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın "kızlı-erkekli evler" açıklamasından sonra İstanbul'da Beyoğlu'nda bazı apart evlere baskın düzenlendiğini iddia etti

Beyoğlu'nda bazı apart evler basıldı iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kız ve erkeklerin aynı yurtta kalamayacağına yönelik açıklamalarının ardından, Beyoğlu’nda bazı apart evlerin basıldığını iddia etti.

Beyoğlu ve İstiklal Caddesi’nde bir süre gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başbakan’ın cümleleri üzerine Beyoğlu Cihangir’de bazı apart evlerin ve otellerin basıldığını öne süren Tekin, “İstanbul Emniyet Müdürü ve İstanbul Valisi’ne soruyorum. Bu otelleri, bu apartları niye bastınız? Turistleri çantalarıyla birlikte hangi gerekçeyle attınız. Buna emin olun. Darbe dönemlerinde bile böyle anlayış olmamıştır. Adeta sıkıyönetim dönemi yaşanmıştır. Size ben otellerin isimlerini de vereyim. Oteller kendilerini söyleyemiyor ama insanlar göz yaşlarıyla durumu anlatıyor. Yer Cihangir Galata’da Serdar Ekrem Sokak. Evler ve iki üç tane küçük çaplı otel. Bu oteller dün oluşmuş değil. Turistlerin uygun fiyata kalacağı oteller. Türkiye başka bir noktaya gidiyor. Bu manzaraları yerinde görmenizi istiyorum.” dedi.

Uzun süredir İstanbul’u dolaştığını ifade eden Tekin, “Beyoğlu’nda bir hanımefendi yanıma geldi. Bana ‘Bizim apart evlerimiz basıldı. Çok sayıda turistlerin kaldığı apart evler basıldı.’ dedi. Dün Başbakan ‘Ben istemiyorum.’ dedi. Gece yarısı bu apartlarda kalanlar tahliye edildi." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 17:31
banner53
YORUM EKLE

banner39