banner39

banner35

Bilal Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na hakaret davası

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında hakaret davası açtı. Savcılık bu dava nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu sehven ifadeye çağırmıştı

Politika 30.04.2014, 16:10 30.04.2014, 17:26
Bilal Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na hakaret davası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan şikayeti üzerine sehven ifadeye çağrıldığı belirlendi.

Bir süre önce avukatı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe veren Bilal Erdoğan'ın şikayeti üzerine başlayan soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Kılıçdaroğlu'nu şüpheli sıfatı ile ifadeye çağırdı.

Söz konusu soruşturmanın "hakaret" iddiasıyla başlatıldığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu'nun şüpheli sıfatı ile ifadeye çağrıldığına yönelik haberlerin basında yer alması ile yazılı bir açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavacılığı, Kılıçdaroğlu'nun 'sehven' ifadeye çağrıldığını duyurmuş, ancak şikayetçinin kim olduğu konusunda bilgi vermemişti. Başsavcılık soruşturma dosyasını, Kılıçdaroğlu'nu ifadeye çağıran savcı Mehmet Demir'den alarak Başsavcıvekili Ali Cengiz Hacıosmanoğlu'na vermişti.

Kaynak: DHA

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?