banner15

Binali Yıldırım ilk grup toplantısını yaptı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, ilk grup toplantısında "(Bismillah) diyerek, ilk günkü aşkla yeni dönemde millet hizmetini vermeye başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun." dedi

Binali Yıldırım ilk grup toplantısını yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanı seçilmesi ve Başbakan olarak görevlendirilmesinin ardından partisinin ilk grup toplantısına katıldı.

Başbakan Yıldırım, sözlerine, "Çok değerli dava arkadaşlarım, misafirlerimiz, saygıdeğer hanımefendiler, değerli basın mensupları; 'Bismillah' diyerek, ilk günkü aşkla yeni dönemde millet hizmetini vermeye başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diyerek başladı.

Yeni hükümetin kurulduğunu biraz önce ilan ettiklerini anımsatan Yıldırım, yeni hükümetin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Yıldırım, "Cenabı Mevlam yeni dönemde güzel hizmetleri insanımıza, milletimize yapmayı bizlere nasip eylesin." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kıymetli yol arkadaşlarım, sizlerle birlikte aynı yolda omuz omuza yürümek benim için şereflerin en büyüğüdür en onurlusudur. Türkiye'ye hizmet etmek bize Allah'ın en büyük lütfudur. AK Parti'nin temsil ettiği büyük emaneti, sorumluluğu bize veren Rabbime hamdediyorum, şükrediyorum.

"21,5 MİLYON VATANDAŞIN OYUNU ALAN BİR CUMHURBAŞKANININ MİLLETE KARŞI SORUMLULUĞU VAR"

Başbakan Yıldırım, "Milletime soruyorum, 21,5 milyon vatandaşın oyunu alan bir Cumhurbaşkanı ne yapacak; millete karşı sorumluluğu var. 'Ben sorumsuzum' diyemez. Siyasi sorumluluğu var. İşte Cumhurbaşkanımız da bu siyasi sorumluluğun gereğini yapıyor." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, konuşmasına şunları kaydetti:

"Seçimle işbaşına geçmiş cumhurbaşkanının milletiyle ilişkisindeki fiili durumunu anayasaya uygun hale getirmek, biz AK Parti grubunun en önemli işidir, boynunun borcudur. Bu sadece cumhurbaşkanımızın meselesi değil, bu Türkiye Cumhuriyetinin gelecek meselesidir."

Yıldırım, "Cumhurbaşkanı'mız, Cumhuriyet tarihinde ilk defa milyonlarca vatandaşımızın oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanımızdır. Bu gerçeği bazıları kabul etmese de cümle alem, dost düşman, herkes bunu böyle biliyor, böyle kabul ediyor." dedi.

"KİMSE TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE BİLEK GÜREŞİNE TUTUŞAMAZ"

"Paralel örgüte karşı da mücadelemiz, hiç ama hiç kararlılıktan taviz vermeden devam edecek." diyen, Başbakan Yıldırım, "Kimse Türkiye Cumhuriyeti ile bilek güreşine tutuşamaz. Tek devlet vardır, tek vatan vardır, tek bayrak vardır, tek millet vardır." şeklinde konuştu.

"DOSTLARIMIZIN SAYISINI ARTIRIP, DÜŞMANLARIMIZIN SAYISINI AZALTACAĞIZ"

Başbakan Yıldırım, "Coğrafyamızda yaşanan karışıklıklar tabiatıyla Türkiye'nin bölgedeki konumunu ve önemini daha da artırıyor. Bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle ne yapacağız; yapacağımız çok basit, dostlarımızın sayısını artıracağız, düşmanlarımızın sayısını azaltacağız." dedi.

"BİZ HATIRLI ÇEVRELERE BOYUN EĞEN BİR PARTİ DEĞİLİZ"

"AK Parti yeri geldi vesayet odaklarının tehditiyle karşı karşıya kaldı, partimizi kapatmaya kalktıklarında karşılarında Erdoğan ve yol arkadaşları vardı." diyen, Başbakan Yıldırım, "Biz hatırlı, etkili çevrelere boyun eğen, onların işaretleriyle istikamet belirleyen bir parti değiliz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 14:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48