banner39

Bozdağ: Bu sistem, kriz, arıza ve darbe üretiyor

Adalet Bakanı Bozdağ, "Baktığınızda 67 yılda Türkiye 3 tane darbe, 3 tane muhtıra yaşamış. Sistem, kriz, arıza, darbe üretiyor. Türkiye'nin bu hükümet sistemini değiştirmesi şarttır." dedi.

Politika 18.03.2017, 17:11 18.03.2017, 17:21
Bozdağ: Bu sistem, kriz, arıza ve darbe üretiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'da Anadolu Öğrenci Birliği üyeleriyle bir araya geldi. 

Burada bir konuşma yapan Bakan Bozdağ, hükümet olarak son 15 yıl içinde gençlerin önünü açmak, milletin bugünden daha iyi bir hale gelmesini sağlamak, devletin daha kudretli olmasını temin etmek, sadece ülke içinde değil bölgede de güçlü bir Türkiye yaratmak için ellerinden gelen çabayı hep beraber harcadıklarını, bundan sonra da harcamaya devam edeceklerini belirtti.

"16 Nisan, 200 yıllık tartışmaya milletin hakemliğinde nokta koyma günüdür." diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

"16 Nisan, büyük bir reformu yapma günüdür. Yeni Türkiye'nin kapılarını açma günüdür. Büyük Türkiye'nin temellerine 'Evet'lerle harç koyma günüdür. Biz yeni ve büyük Türkiye'nin inşallah 16 Nisan'da milletimizin büyük çoğunluğunun duası, rızası ve reyiyle beraber temellerine harcı koyacağız ve ülkemizin gelecekte daha büyük bir medeniyet, daha büyük bir devlet, daha büyük bir kültür, daha büyük bir refah içinde olmasını sağlayacak güçlü bir inşa girişimini birlikte başlatacağız."

"BÜYÜK TÜRKİYE RÜYASI 10 BİR KIYAMET KOPAN BİR TÜRKİYE'DE GERÇEKLEŞMEZ"

Bozdağ, 1960, 1980 ve 2016 yıllarında darbeler yaşandığını, 1970 ve 1997 yıllarında muhtıra verildiğini, 2007 yılında da e-bildiri yayımlandığını anımsatarak, "Baktığınızda 67 yılda Türkiye 3 tane darbe, 3 tane muhtıra yaşamış. Sistem, kriz, arıza, darbe üretiyor. Türkiye'nin sürekli, kriz, arıza, darbe, muhtıra üreten, 10 yılda bir milletin iradesine, boyunduruk koyan bu düzeni, hükümet sistemini değiştirmesi şarttır. Bizim büyük bir Türkiye rüyamız varsa 10 yılda bir kıyamet kopan bir Türkiye'de gerçekleştirme şansımız yoktur. Onun için darbelere, krizlere, kaoslara karşı etkin mekanizmaları olan ve bunları adeta imkansızlaştıran bir sistemi hep beraber hayata geçirmeye çalışacağız." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?