banner39

Bozdağ: Herkes memnun olacaktır

Çözüm sürecini değerlendiren Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Terör sona erdiğinde herkes memnun olacaktır" dedi.

Politika 24.03.2013, 22:46 24.03.2013, 22:46
Bozdağ: Herkes memnun olacaktır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çözüm sürecinin Türkiye'nin uzunca bir zamandır kendi meselesini herhangi bir dış müdahale ve yönlendirme olmaksızın kendi kararıyla çözme iradesi olduğunu söyledi.

Muhalefetin çözüm süreciyle ilgili tutumunu eleştiren Bozdağ, "Bu milli bir projedir, milli bir adımdır. Onun için de bundan rahatsız olanlar olabilir ama biz bu çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz" dedi. 

473. Uluslarası Manisa Mesir Festivali'nde saçım törenine katılan Bekir Bozdağ, AK parti il başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın gündeminde çözüm süreci vardı.

Bekir Bozdağ, "Silahları bırakın demekten, silahlar bırakılsın, terör bitsin, kan dursun demek insanları niye rahatsız eder. Yıllar yılı biz terörü mücadele etmiyor muyuz. Ediyoruz. Öyleyse terör silah bırakacak bir çözüm süreci var, silah bırakacaksa ki bırakacak inşallah, o zaman bundan herkesin memnun olması lazım. Çözüm süreci içerisinde umuyoruz ki terör meselesi Türkiye'nin gündeminden çıkacaktır. Bu Türkiye'nin uzunca bir zamandır kendi meselesini herhangi bir dış müdahale ve yönlendirme olmaksızın kendi kararıyla çözme iradesidir. Milli Bir projedir, milli bir adımdır. Onun için de bundan rahatsız olanlar olabilir. Ama biz bu çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz. Ve ben inanıyorum ki çözüm süreci başarıya ulaştığında, terör örgütü silah bıraktığında ve terör sona erdiğinde bundan herkes memnun olacaktır." dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?