banner15

Bozdağ: Önemli bir kavşağı başarı ile geçtik

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, "Türkiye, hukuk ve özgürlükler adına değişim için önemli bir kavşağı başarı ile geçmiştir" dedi.

Bozdağ: Önemli bir kavşağı başarı ile geçtik


AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Türkiye'nin 12 Eylül referandumunda demokrasi, hukuk ve özgürlükler adına değişim için önemli bir kavşağı başarı ile geride bıraktığını söyledi.

Partisinin Yozgat İl Teşkilatı'nın, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle Çapanoğlu Kent Park Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda konuşan Bozdağ, "Yapılan bu toplantının bir teşekkür toplantısı olduğunu belirtti.

Bozdağ, "Türkiye 12 Eylül referandumunda tarihi bir gün yaşamıştır. Demokrasi adına, hukuk ve özgürlükler adına değişim için önemli bir kavşağı başarı ile geçmiştir. Tabi halk oylaması süreceğinde yaşanan bütün tartışmalar, milletimizin vicdanında tartıldı ve değerlendirdi. Milletimiz sonuç olarak demokrasiden yana tavır koydu. 'Söz konusu demokrasi ve özgürlükse ben varım' dedi. Ama 'söz konusu fındıksa, fıstıksa ben yokum' dedi. Millet fındıktan fıstıktan yana değil, demokrasiden, özgürlükten, değişimden, hukuktan yana tavır koydu. Tüm Türk milleti verdiği kararla, hem Türk kamuoyun hem de dünya kamuoyuna bu anlamda önemli bir mesajı da gönderdi. Bozok Yaylası'nın yiğit evlatları değişimden, özgürlükten, insandan yana tavır koymaya gelince en ön sıralarda 'evet' diyen iller arasında yer aldı. Ben, Yozgat halkına teşekkür ediyorum. Yozgat ilerici bir kenttir, insanları ilerici insanlardır. Demokrasiyi doğru anlayan ve herkesten önce sahip çıkan, Yozgat halkıyla gurur duyuyor. Bu vesile ile ilimizde görev yapan STK başkan ve üyelerine, Yozgat'ta yaşayan bütün kardeşlerimize ayrı ayır teşekkür ediyorum." dedi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer de 12 Eylül halk oylamasında Yozgat halkının yüzde 77'sinin demokratik hakkını 'evet' olarak kullandığını dile getirdi.

Başer, "Teşkilat olarak bizler referandum öncesi ilimizde bulunun sivil toplum örgüt temsilcileriyle burada bir toplantı yaparak halk oylamasına sunulan maddeleri açıklamaya çalıştık. Bu süre içerisinde Yozgat halkına ve sivil toplum örgüt temsilcilerine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. 12 Eylül referandumu ile halkımız yargı vesayetine, askeri vesayetine son vermiş, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir düsturuna uygun olarak bir karar vermiştir. Biz bu karara saygı gösteriyor, tüm halkımıza referandumda verdikleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Belediye Başkanı Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti il ve ilçe teşkilatı yöneticileri ile sivil toplum örgüt temsilcileri de katıldı.

Kaynak: CİHAN
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2010, 20:40
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48