banner39

Bozdağ: Umarım özür dilemezler

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ''Umarız BM, Suriye'de akan kandan dolayı, 'vaktinde müdahale edemedik, edilemedi' diye umarım özür dilemezler" dedi.

Politika 28.07.2012, 00:29 28.07.2012, 09:10
Bozdağ: Umarım özür dilemezler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca İslam ülkeleri büyükelçilerine verilen iftarda konuştu.

Bekir Bozdağ, insanlar ölürken hesap yapanların bunun hesabını tarihe ve kendi vicdanlarına veremeyeceğini belirterek, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un 20 yıl sonra Bosna Hersek'te yaşananlardan dolayı Bosnalılardan özür dilediğini hatırlattı.

Bozdağ, ''Umarız yeni BM genel sekreterleri 20 sene sonra Suriye'de akan kandan dolayı, Suriye'de ölen, öldürülen kadınlardan, çocuklardan dolayı 'vaktinde müdahale edemedik, edilemedi' diye umarım özür dilemezler. Çünkü eğer bu zulme BM ve uluslararası toplum daha seyirci kalırsa belli ki ölümler 20 bini, 30 bini aşacak. Pek çok insanın hayatına oradaki sıkıntılar mal olmaya devam edecektir. Umarım bu sıkıntı tez zamanda çözülür, akan kan durur, zulüm biter sıkıntı gider ve Suriye'de kardeşlerimiz arasında yeniden huzur sükun ve barış tesis edilir'' dedi.

Arakan'daki Müslümanların da büyük bir katliama maruz bırakıldığını belirten Bozdağ, BM'nin burada da sessiz kaldığını ifade etti.

Bozdağ, Myanmar'da da geç kalınmamasını umduğunu belirterek, BM ve uluslararası toplumun Arakan'da devam eden zulme ''dur'' demesi gerektiğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?