banner39

banner35

Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter beraat etti

22. Dönem TBMM Başkanı Arınç'ın damadı hakkındaki FETÖ davasının 16 Ekim tarihli karar duruşmasında mahkeme, Yeter hakkındaki suçlama için yeterli delil olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verildiğini açıkladı.

Politika 17.10.2019, 17:58
Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter beraat etti

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi  ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın ‘FETÖ üyeliği’ suçundan yargılanan damadı Ekrem Yeter 16 Ekim'de beraat etti.

Ekrem Yeter, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıp 5 Haziran 2017’de de Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimliği’nce ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklandı. İtiraz üzerine 8 Haziran’da tahliye edildi. Hakkında FETÖ üyeliği suçundan Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Savcılık mütalaasında, örgüt üyeliği suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talep edilerek “...örgütün hiyerarşisi içerisinde yer aldığı ve örgütün alenen kriminalize olmasından sonraki süreçte de irtibatını devam ettirdiği anlaşılmıştır” denildi. Davanın dünkü karar duruşmasında mahkeme, Yeter hakkındaki suçlama için yeterli delil olmadığı gerekçesiyle beraatına karar verildiğini açıkladı. Kararda, Yeter’in tutuklu kaldığı süre için tazminat talep hakkı bulunduğu da belirtildi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?