banner15

Burak Can'ın katili tam olarak tespit edilemedi

Savcılık, Burak Can Kahramanoğlu'nun öldürüldüğü silahla ateş eden iki zanlıdan hangisinin asli fail olduğunu araştırıyor

Burak Can'ın katili tam olarak tespit edilemedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Okmeydanı'nda Burak Can Kahramanoğlu'nun öldürüldüğü olayda kullanılan silahla ateş ettiğini kabul eden iki şüpheliden hangisinin asli fail olduğu araştırılıyor.

Soruşturmayı yürüten savcı, iki şüpheliden hangisinin asli fail olduğunun belirlenmesi için olay yerinden elde edilen görüntülerin tekrar incelemesi talimatını verdi.

Savcılık, Burak Can Kahramanoğlu'nun öldürüldüğü silahla ateş eden iki zanlıdan hangisinin asli fail olduğunu araştırıyor. Berkin Elvan'ın cenazesinin kaldırıldığının günün akşamı Okmeydanı'nda devam eden olaylarda Burak Can'ın katil zanlısı olarak tutuklanan şüpheliler Volkan G. ve Oğuz K. cinayette kullanılan silah ile ateş ettiklerini söylemişlerdi. Ancak şu ana kadar şüphelilerden hangisinin ateş etmesi sonucu Burak Can'ın vurulduğu belirlenemedi. Savcılık, Adli Tıp Kurumu'na yazdığı yazı ile Burak Can'ın kati raporunun bir an önce gönderilmesini istedi.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mesut Erdinç Bayhan, hangi şüphelinin asli fail olduğunu belirlemek için olay yerinden elde edilen kamera görüntüleri üzerinden de tekrar inceleme yapılması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne talimat gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2014, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35