banner39

Bütçe görüşmelerinde araç tartışması

Bugün yapılan bütçe görüşmelerinde CHP'liler kamu araçlarının pazar alışverişinde ve okul servisi olarak kullanıldığını iddia etti

Politika 16.12.2012, 12:15 16.12.2012, 12:27
Bütçe görüşmelerinde araç tartışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmeleri bugün de araç atışması ile başladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AK Parti milletvekillerinin devamsızlık yaparak Meclis çalışmalarını engellediğini, toplantı yeter sayısının bulunmadığını söyledi.

Milletvekili Mahmut Tanal, "Maaşlarınızı alırken koşa koşa gelirsiniz." diye konuştu. Tanal, tahsis edilen araçlar ve kullanılan mazotun üzerinden eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'e yüklendi.

Tanal'dan sonra söz alan Mehmet Ali Şahin, "Sayın Tanal, ismimden de bahsederek kullandığımız yakıt ile ilgili konuyu gündeme getirdi. Ben eski Meclis başkanıyım. Eski Meclis başkanlarına şahsa dayalı araç verilmekte. Ben de bu imkandan yararlanıyorum. Bu konunun gündeme getirilmesini, bu dönem Meclis'e girmiş bir arkadaş olduğunuz için fazla yadırgamadım. Sizin buna benzer davranışlarınızı gündeme getiren, meşhur olmak için söz alan arkadaşlarımız hep oldu. Ama onların hiç biri şu anda Parlamento'da değil." dedi.

"ARAÇLAR ÇOCUKLARI OKULA GÖTÜRMEK, PAZAR ALIŞVERİŞİ İÇİN KULLANILIYOR"

CHP'li Tanal, tekrar kürsüye gelerek, tahsis edilen araçların çocukları okula götürmek ya da pazar alışverişi yapmak için kullanıldığını savundu. Araçların, Meclis ile ev arasına tahsis edildiğini, ancak yapılan kilometrelere bakıldığında başka işler için de kullanıldığının ortaya çıktığını ileri süren Tanal, "Bu kadar akaryakıtın ev ile Meclis arasında harcanması mümkün değil." ifadesini kullandı. Ortama uyum sağlama gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen Tanal, "Halkın avukatı-sözcüsü olmak, kamu kaynaklarının bekçisi olmak, sorumluluğumuzun gereğidir. Halkın kaynakları için sorumluluk hissetmezsek, sorgulamazsak buradan gitmemiz gerekir." şeklinde konuştu. Tanal, yerine geçerken, AK Parti sıralarından atılan laflara ise "Galileo da dünya dönüyor dediğinde herkes karşıydı. Siz de karşı olabilirsiniz." cevabını verdi.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?