banner39

Büyük Birlik Partisi'nden savaş uyarısı

BBP Genel Başkanı Destici, "Türkiye, Suriye ile süresi, boyutu ve sonu belli olmayan bir savaşa asla girmemeli" dedi

Politika 18.09.2013, 11:54 18.09.2013, 11:54
Büyük Birlik Partisi'nden savaş uyarısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin düşürülmesine ilişkin "Türkiye, Suriye ile süresi, boyutu ve sonu belli olmayan bir savaşa asla girmemeli" değerlendirmesinde bulundu.

Destici, sınır ihlali yapan Suriye helikopterinin düşürülmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Suriye ile yüz yıl önce aynı bayrağın altında, aynı ülkenin çocukları olarak yaşandığını, gelişmeleri üzüntü ve endişe ile takip ettiklerini belirtti.

EMPERYALİST BATI KATLİAMI GÖRMÜYOR

Batılı emperyalist güçlerin iki yıldan fazla bir süredir Esed'in Müslüman Suriye halkı üzerinde uyguladığı katliamı görmezden geldiğini ifade eden Destici, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Suriye politikasını İsrail odaklı belirleyen Amerika, şu anda Suriye de taraflardan herhangi birinin galip gelmesini ya da mağlup olmasını arzu etmemektedir. Bu iç savaşın berabere devam etmesinden ziyadesi ile memnun gözükmekteler. Suriye ne kadar istikrarlaşır ise İsrail için o kadar az tehlike olacaktır. Batıda Suriye de istediği her emeli gerçekleştirecektir. Bu pozisyonda maalesef Türkiye Esed'e karşı önce sırtı sıvazlanan, daha sonra da yalnız bırakılan bir ülke konumundadır. Suriye'nin yaşadığı iki yıllık bu süreçte en ağır bedeli hem ekonomik hem siyasi olarak hem de insani olarak Türkiye ödemiştir ve ödemeye devam etmektedir."

TÜRKİYE İLE SURİYE'Yİ SAVAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Destici, batılı güçlerin Türkiye'yi Suriye ile savaştırmaya çalıştıklarını savunarak, "Böylece Türkiye gücünü Suriye de harcayacak bu arada özellikle Güneydoğu da ve Suriye'nin kuzeyinde PKK'ya yol aldırılacaktır. Türkiye, bugüne kadar Suriye politikasında yaptığı yanlışların ön görüşsüzlükleri bir daha tekrarlamamalı ve bunlardan ders almalıdır. Batılı emperyalist güçlerin oyununa gelmemeye azami dikkat göstermelidir. Kimseye güvenerek yola çıkmamalıdır. Kendi hesabını kendi yapmalı ve ona göre adım atmalıdır" ifadesini kullandı.

TÜRKİYE KIŞKIRTMALARIN ESİRİ OLMAMALI

Türkiye'nin kendi güvenliğini tehdit eden, sınırlarını ihlal eden davranışlara karşı bunu yaparken kışkırtmaların esiri olmaması gerektiğine de işaret eden Destici, açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye, Suriye ile süresi, boyutu ve sonu belli olmayan bir savaşa asla girmemeli. Öbür taraftan zalim Esed'in zulmüne son vermek ve Suriye'nin birliğini korumak adına uluslararası bir müdahaleyi çabuklaştırıcı girişimlerde bulunmalıdır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?