banner15

Çatı Aday 'doğa ve tüm canlılar için...'

Çatı aday için CHP ve MHP'den sonra DSP, BDP ve DP de uzlaşmaya katıldı. Beş partinin lideri bugün düzenlenen toplantıda ortak deklerasyona imza attı. Deklarasyonda "Doğa ve tüm canlılar için haydi el ele..." ifadeleri de yer aldı

Çatı Aday 'doğa ve tüm canlılar için...'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP, MHP, DSP, DP ve BTP'nin genel başkanlarının katılımıyla Ankara Swissotel'de, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda hazırlanan ortak deklarasyon imzalandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker ve Büyük Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda hazırlanan ortak deklarasyonu imzaladı.

Mutabakat metninde, "Kuvvetler ayrılığını pekiştirmeyi, nefret, şiddet dili yerine sevgi ve barışı hakim kılmak için siyasi partiler olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz." ifadelerine yer verildi.

Metinde, "Doğa ve tüm canlılar için haydi el ele barış mutluluk huzur ve kardeşliğe..." ifadeleri de dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 15:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48