banner15

Çavuşoğlu: Osmanlı tokadını bir daha vuracağız ki akıllansınlar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bu seçimde daha çok çalışacağız. Bu seçim milli ve yerli olanlarla, milli olmayanlar arasındaki bir yarıştır... Osmanlı tokadını bir daha vuracağız ki akıllansınlar." dedi.

Çavuşoğlu: Osmanlı tokadını bir daha vuracağız ki akıllansınlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Alanya Seçim Koordinasyon Ofisi'nin açılışında, seçimin milli olanlarla, milli olmayanlar arasındaki bir yarış olduğunu belirterek, "Daha önceki seçimlerde olduğu gibi Türkiye'nin yeniden büyümesi, istikrarı ve şahlanması için mührü AK Parti'ye vururken dışarıdakilere de bir ders veririz. Osmanlı tokadını bir daha vuracağız ki akıllansınlar." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde tepeden tırnağa, baştan başa Türkiye'yi yeniden inşa ettiklerine vurgu yapan Çavuşoğlu, 79 yıldaki hizmetleri katlayarak fazlasını yaptıklarını dile getirdi.

Çavuşoğlu, hastanelerdeki ayrımı kaldırdıklarını, herkesin istediği yerde tedavi gördüğünü anlatarak, ilaç kuyruklarını kaldırdıklarını, herkesin istediği yerden ilacını daha önceki fiyatların yüzde 10'una aldığını bildirdi.

"Bu seçim doların yükselmesine sevinenlerle yapılan seçim"

Çavuşoğlu, bu seçimde de gururla, huzurla, başları dik ve alınları ak olarak halkın karşısına çıktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bu seçimde daha çok çalışacağız. Bu seçim milli ve yerli olanlarla, milli olmayanlar arasındaki bir yarıştır. Bu seçim, tüm zorluklar karşısında dik duranlarla, hiçbir zaman teslim olmayanlarla, darbe dahil Türkiye'ye yönelik saldırılar karşısında duranlarla, milli olanlarla, Türkiye'yi ispiyonlayanlarla, terör odaklarıyla el ele olanların seçimidir. Bu seçim 16 yıldır mega projeleri hayata geçirenler ve ortaya yeni projeler koyanlarla, var olanları yıkmaya çalışanla, projeleri çöpe atmaya çalışanlar arasında bir seçimdir. Bu seçim, cumhur ittifakı ve terörle mücadelede şehirlerde, dağlarda çukurlara gömerek, dağlarda inlerine gömerek, sınır ötesinde, Afrin'de, Cerablus'ta tepelerine binenlerle, terör örgütü üyelerini hapisten çıkarmaya çalışanlar arasında bir seçimdir. Bu seçim saldırılarla boyun eğdiremeyenlerle, bugün ekonomik saldırılar sonucu doların yükselmesine sevinenlerin arasında bir seçim olacak. Bunu unutmayalım."

"Bunların demokrasi anlayışı bu"

Bugün meydanlara çıkıp hayal satanlara ve yıkım üzerine siyaset yapanlara vatandaşın cevabının 24 Haziran'da sandıkta içeriye ve dışarıya vereceğine dikkati çeken Çavuşoğlu, Almanya ile ilişkileri düzeltmeye çalıştıklarını söyledi.

"Bizlere demokrasi dersi verenler, ülkelerinde PKK ve onun destekçileri ile son zamanlarda bunlara ciddi destek veren CHP'ye miting yapma izni veriyor. 'AK Parti gelmesin' diyor." diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Biz size, muhtaç mı kaldık? Bunların demokrasi anlayışı bu. Yıllarca alışmışlar, 'Türkiye-IMF ile anlaşma yapsın, kısa süreli yüksek faizli borç alsın, batsın', demeye alışmışlar. Hazmedemeyenleri görüyorsunuz, alışmışlar ne denirse yapılmasına. Şimdi yiğit Erdoğan'ı görünce hazmedemediler. Türk milletine saygı duymayı öğrenecekler. Artık bizim de sözümüz geçiyor. Artık onların değil, bizim milletimizin ne dediği önemli. 3'üncü havalimanı, 3'üncü köprü gibi projeleri hayata geçiriyorsun, çok rahatsız oluyorlar. Şimdi ekonomik saldırılar var. Kurda oynamalar... Ne oluyor, ne bitiyor, görüyoruz. Şimdi bu saldırılar 15 Temmuz'un başarısız olduğu gün başladı. O gün hayal kırıklığına uğrayanlar, 'Türkiye'ye nasıl zarar veririz?' onun saldırısına başladılar. Bizi bu ekonomik oyunlarla yıkamazsınız. Her şeye rağmen geçen sene Türkiye 7,4 büyüdü. Dünyada rekor bu, rekor. Daha önceki seçimlerde olduğu gibi Türkiye'nin yeniden büyümesi, istikrarı ve şahlanması için mührü AK Parti'ye vururken dışarıdakilere de bir ders veririz. Osmanlı tokadını bir daha vuracağız ki akıllansınlar."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 18:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48