banner39

Celal Doğan: Niye istifa edeyim?

HDP Milletvekili Celal Doğan, "HDP şiddetle, silaha el vurduğu zaman o partide olmam' dedim. Partim barıştan yana niye istifa edeyim" dedi.

Politika 28.07.2015, 18:56 29.07.2015, 09:35
Celal Doğan: Niye istifa edeyim?

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, partisine Türkiye'de barışın ve Çözüm Süreci'nin devam etmesi için geldiğini belirterek, "HDP şiddetle, silaha el vurduğu zaman o partide olmam' dedim. Ben şu anda partinin bütün tavır ve davranışlarına bakıyorum, barışın yanında yer alıyor. O nedenle bir değişiklik yok benim düşüncemde" dedi.

"DÜŞÜNCEMDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK"
 
Bazı basın yayın organlarında geçmiş açıklamalarına atıfta  bulunularak, partisinden istifa edip etmeyeceğinin sorulduğunun anımsatılması  üzerine  Doğan, şunları söyledi:
 
"Yine aynı şeyi söylüyorum, ben HDP'ye iki şey için geldim: Türkiye'de  barışın ve Çözüm Süreci'nin devam etmesi için geldim. Ona katkıda bulunmak için  geldim. 'HDP de şiddetle, silaha el vurduğu zaman o partide olmam' dedim.

Ben şu  anda partinin bütün tavır ve davranışlarına bakıyorum, barışın yanında yer  alıyor. O nedenle bir değişiklik yok benim düşüncemde. Ben bir şey söylüyorsam 40  yıl sonra karşıma çıkacağını bilerek söylerim. Dün 'masa vardı', bugün 'yok'  demem yani. Bizim öyle bir yapımız yok. Şiddetin de yanında değilim asla. Bazı  gazeteler her gün bir milletvekilini alıyorlar, itibarsızlaştırma yapıyorlar,  insanlar için ama onların o kirli kalemleri bizim itibarımızı kırmaz."

 

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?