banner39

Çelik: CHP MHP'den çatı değil tencere kapak olur

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP ile MHP'den çatı değil ancak tencere kapak olabileceğini söyledi

Politika 08.05.2014, 11:10 08.05.2014, 12:01
Çelik: CHP MHP'den çatı değil tencere kapak olur

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı için ortak aday, çatı aday teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hüseyin Çelik, CHP ile MHP'den çatı değil ancak tencere kapak olabileceğini söyledi.

Hüseyin Çelik konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Sayın Bahçeli'nin bir çatı aday teklifi var. CHP'ye bir teklifi var. Bahçeli'nin büyük matematik dehasından bahsediyorum. Bahçeli 40. yılındaki hesap ortadadır.

Diyorduk ki, bizim neden Pisagorumuz yok. Kendisinin üçgen çizdiğini de öğrendik. Bunlardan çatı matı olmaz. Bunlardan ancak tencere kapak olur.

Sayın Başbakan CHP MHP ruh ikizidir dediği zaman kızdılar. MHP ve CHP'nin üst düzey ortaklığı hayırlı olsun.

Bahçeli'ni söylediği bir şey daha var. Cumhurbaşkanı olduğu zaman hemen istifa etsin. Peki sayın Bahçeli hemen emirlerinizi yerine getiriyoruz.

Sayın Başbakan yerel seçimlere giderken istifa ediyor mu? Böyle maskaralık olur mu?

Sayın Bahçeli, sayın Gül'e güzel sözler söyledi.  Muhalefet sayın Cumhurbaşkanımızı sevmiyorlar. İstiyorlar ki, araları açılsın. Onlar birbirlerinin rakibi falan değil. Mütemmim cüzüdür.

Diyorlar ki, AK Parti BDP'yle ittifak yapacak. Hiçbir zaman aklımızdan geçmedi. Biz milletle ittifak yapacağız. CHP'ye, MHP'ye, BDP'ye oy veren vatandaşlarımız Recep Tayyip Erdoğan'a oylarını vereceklerdir.

MHP'nin muhfazakar tabanı zaten MHP'den rahatsız sadece mecburen katlanıyorlar. Biz seçimlerde miletle ittifak yapacağız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?