banner39

Çelik: İzmir'deki sütler daha pahalı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, İzmir'de CHP'li belediye tarafından dağıtılan sütlerin maliyetinin daha yüksek olduğunu söyledi

Politika 09.05.2012, 13:55 09.05.2012, 13:57
Çelik: İzmir'deki sütler daha pahalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Okul Sütü Projesi" konusunda yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

Çelik, hükümetin ülke genelinde dağıttığı sütün maliyetinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı sütten daha az olduğunu söyledi.

"İzmir'de süt dağıtımını yapan firma da ihaleye katıldı. Türkiye'de bulunan 17 şirketin hepsi katılmıştır. Hükümetin dağıttığı sütün maliyetinin 54 kuruş, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ise 37 kuruşa olduğu söyleniyor. Hükümetin dağıttığı sütün maliyeti 52 kuruştur. Nakliye gibi diğer bedeller eklenince İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı sütün maliyeti ise 54 kuruş oluyor.

Projeden siyasi olarak nemalanmak isteyenler var. Çocukların nafakası üzerinden siyaset yapılıyor. Hayırlı bir iş üzerinden ideolojik tartışma yapılmamalıdır. Çocuklardan bir tanesinin sağlığı bizim için önemlidir. Siyasi etikle bağdaşmayan eleştiriler yapılıyor. Siyasi polemik yaratan eleştirilerin üzerinde durmuyoruz. 'Yandaş' iddiaları artık kabak verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı süt yağlı süttür. Hükümetin dağıttığı süt ise tam yağlı süttür. İzmir'de dağıtılan süt daha pahalıya geliyor."

Çelik, konuşması sırasında dağıtılan sütlerde hastalık yapıcı herhangi bir bulguya ratlanmadığına yönelik raporu da okudu.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?