banner39

Çelik: Kılıçdaroğlu pişkince yalan söylüyor

Kılıçdaroğlu'nun metrobüslerin Türkiye'de de üretildiğini iddia ederek İBB'yi yolsuzluk yapmakla itham edince Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Pişkince yalan söylüyor" diyerek cevap verdi

Politika 14.02.2014, 10:58 14.02.2014, 11:03
Çelik: Kılıçdaroğlu pişkince yalan söylüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye, Avrupa'nın en büyük otobüs üretim merkezidir. 42 ülkeye otobüs ihraç ediyor. Kendi ülkemizden almadık, Hollanda'dan, tanesine 1 milyon 200 bin avro ödedik." eleştirisine "Pişkince yalan söylüyor. Aldığımız araçlar otobüs değil, tekerlekli tramvay. Bunlar Türkiye'de üretilmiyor. CHP'li İzmir Belediyesi Hollanda'dan otobüs alıyor. Hem de Türkiye'de de üretileninden" diye cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun vatandaşın gözüne baka baka ve çok pişkince yalan söylediğini belirten Hüseyin Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hollanda'dan satın aldığı taşıtların tekerlekli tramway olduğunu söyledi ve ekledi: "Netice itibariyle herhangi bir otobüs olsa ve Türkiye'de üretiliyor olsa, özellikle biz AK Parti belediyeleri olarak bu konuya hassasiyet gösteriyoruz ve neden kendi kaynağımızı yurt dışına aktaralım ki…"

CHP'Lİ BELEDİYE HOLLANDA'DAN OTOBÜS ALIYOR

Çelik, Kılıçdaroğlu'na bir de soru sordu: "İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de üretilen türeden otobüsleri Hollanda'dan 100 tane otobüs aldı ve bunlar İzmir'de şu anda çalıştırılıyor. Kılıçdaroğlu buna ne diyecek?"

Çifte standardı ve iki yüzlülüğün artık bir kenara bırakılması gerektiğini savunan Çelik, eğer İstanbul ve İzmir büyükşehir belediyeleri bir suç işlemişse ikisini bir söyleyelim, dedi. Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Hollanda'dan satın aldıklarını yolsuzluk olarak niteleyeceksiniz, kendi belediyenizin yaptığını hiçbir zaman ağzınıza almayacaksınız. İşte ahlaksız budur, vurgusunda bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?