banner39

Çelik'ten fıkralı 'çatı aday' değerlendirmesi

Hüseyin Çelik, CHP ve MHP'nin Köşk seçimlerinde çatı aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu göstermesine 'Temel fıkrası' ile cevap verdi.

Politika 17.06.2014, 00:44 17.06.2014, 00:44
Çelik'ten fıkralı 'çatı aday' değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çatı aday olarak İİT eski Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’nu göstermesi de sorulan Çelik, CHP’ye anlattığı bir Temel fıkrası ile tepki gösterdi.

İşte Çelik’in konuşmasından bir bölüm:

Hayırlı olsun öncelikle. Kimi aday göstereceklerine kendileri karar verecekler. Ana muhalefet ve ikinci büyük muhalefet partisi çatı aday koydular. Hayırlı olmasını diliyorum. Ama şunun bilinmesi gerekiyor. Sizin kimi aday gösterdiğinden ziyade halkın kime teveccüh göstereceği önemlidir. Türkiye’de taban ve tavan aynı şeyi söylemiyor.

Şunun altını çizmek isterim, sayın Akif Hamzaçebi basın toplantısı yaptı. Şunun altını çizdi. Bizim muhalefet olarak uzlaştığımız tek şey cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmasın dedi.

“TEMEL ANASINI GÖRMESİN” SİYASETİ

Temelle dursun birbirlerinin düşmanı. İkisi de idama mahkum olmuş. Temel senin son arzun nedir demişler. Temel anamı görmek istiyorum demiş. Dursun’a sormuşlar. Dursun Temel’in gözlerine kin dolu bakmış ve temel anasını görmesin demiş. Temel anasını görmesin siyasetidir.

CHP bir CHP’liyi aday gösteremiyor, MHP bir MHP’liyi aday gösteremiyor. Kılıçdaroğlu şunu biliyor, diyelim ki Baykal’ı veya bir başka birini aday gösterirsem, ola ki benim aldığım oydan fazla olursa benim halim nice olur. Bahçeli de biliyor ki, bazı isimler sayın Bahçeli’den fazla prim yapar. Şuraya gelelim bir kere ben sayın İhsanoğlu ile ilgili, şahsiyetiyle ilgili, görevleriyle ilgili şu anda bir şey söylemeyeceğim. Çünkü adaylığı tam kesinleşmedi. Herkes meydana çıktıktan sonra halk çıkacak ve kararını verecek.

İHSANOĞLU’NUN “ONUR DUYDUM” AÇIKLAMASI

Sayın İhsanoğlu ile dediği gibi, herkes müracaatları yaptıktan sonra, YSK’nın belirlediği takvim var. O zaman bizim söyleyeceklerimiz var. Ben şunları ifade etmek istiyorum. Hem Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, sürekli “siyasetçi olmasın” dediler. Hayretler içerisindeyim, bu siyaset bu kadar kötü bir şeyse niçin yapıyorlar siyaseti? Kendilerini aşağıladıklarının farkında değiller.

Kaynak: Ajanslar

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?