banner15

'CHP Ankara'yı düşüren istifa

CHP'nin Ankara İl Başkanı Tarık Şengül görevinden istifa etti. Şengül'ün istifasıyla birlikte CHP'nin Ankara teşkilatı düşmüş oldu.

'CHP Ankara'yı düşüren istifa

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün kendi partisinin belediye başkanını suçladığı açıklama onun istifasını da beraberinde getirdi.

Açıklama sonrası ilk tepki Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, CHP Ankara İl Başkanı Doç. Dr. Tarık Şengül'ün istifasını istedi. Şengül, Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine istifasını yazmak zorunda kaldı. Bir hafta önce yönetime atanan İl Yönetim Kurulu üyeleri de Şengül'ün yaptığı açıklamaya tepki olarak istifalarını vermeye başladı. Böylece Ankara İl Yönetimi'nin hukuki varlığı sona erdi.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gerçek Gündem sitesinin haberine göre Şengül bir süre önce, İl Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından "İl Başkanlığı'nın kasasındaki paraların hesabını verememek ve broşürleri çöpe atmakla" da suçlanmıştı.

CHP Yenimahalle İlçe Örgütü'nün Tarık Şengül'ün yönetimden düşürülmesi için başlattığı imza kampanyasına sinirlenen Ankara İl Başkanı, bugün ilginç bir açıklama yaptı. Şengül, "Partimizin bir yöneticisi bana bir işadamını yolladı. Bu işadamı Yenimahalle Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 300 milyon dolarlık rantı için aracı olmaya ve beni açacağım davalardan vazgeçirmeye çalıştı" dedi.

Şengül açıklamasında, CHP'li Yenimahalle Belediyesi'ni de suçlayarak "Rantı birlikte paylaşacaklar" dedi. Açıklamada, "Bana karşı imza toplayanların arkasında Yenimahalle Belediyesi var" diyen Şengül, kendi partisini suçladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 22:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35