banner39

banner35

CHP, Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti. Neden ihraç edilmişti?

CHP Parti Meclisi, Mart 2016'da partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti.

Politika 15.09.2019, 16:23 15.09.2019, 17:07
CHP, Aylin Nazlıaka'nın af talebini kabul etti. Neden ihraç edilmişti?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) PM toplantısında daha önce Atatürk portresinin indirilmesi tartışması nedeniyle 2016 yılında ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın affedilmesine yönelik talep bugün gerçekleştirilen toplantıda üçüncü kez ele alındı.

Edinilen bilgiye göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Nazlıaka'nın partiye dönüşüne sıcak bakmasıyla birlikte daha önce iki kez reddedilen af talebi bu kez olumlu sonuçlandı.
Toplantıya 9 üye katılmadı. Oylamaya katılan 51 PM üyesinden 29'unun kabul oyu vererek affedilmesine onay verdiği Nazlıaka'nın affına 22 üye ise ret oyu verdi.
Nazlıaka’nın af talebinin kabul edilmesi halinde Kadın Kolları Başkanlığı’na getirileceği konuşuluyordu.

Aylin Nazlıaka hakkında 2016 yılında "bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği" iddiasıyla CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden kesin ihracına oy çokluğuyla karar verildi. CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka ihraç edildikten sonra haksızlığa uğradığını söylemişti.

Hatırlanacağı üzere Aylin Nazlıaka bir diğer CHP'li vekil Necati Yılmaz'ı odasından Atatürk resmini indirmekle suçlamış, yaşanan tartışmanın ardından Nazlıaka partiden ihraç edilmişti.

Aylin Nazlıaka Neden ihraç edilmişti? 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?