CHP, BDP ile ittifaka kendi adaylarıyla hazır

Parti sözcüsü Haluk Koç, ittifaklara açık olduklarını ancak her yerde kendi adaylarını göstereceklerini söyledi

CHP, BDP ile ittifaka kendi adaylarıyla hazır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, yerel seçimlerde HDP-CHP ittifakı iddialarına ilişkin CHP'nin her seçim bölgesinde kendi adaylarıyla seçime gideceğini belirtirken, "CHP'nin temsil ettiği, AK Parti karşısındaki güçlü demokrasi arayışını destekleyen herkesin CHP'de yeri var, desteğine de ihtiyacımız var" diye konuştu.

NTV yayınında sorularını cevaplayan Haluk Koç, yerel seçimler için CHP'nin kendi adaylarıyla ilgilendiğini ifade ederek, "Türkiye'nin bugün tek insan yönetiminde, yasama, yürütme, yargı erkinin birbirine karıştırıldığı, tek kişinin egemenliğinde, dış politikadaki yanlışları ve sosyal politikadaki çıkmazlarla bir sürükleniş içinde. Türkiye artık AK Parti'ye 'dur' demek zorunda. Önümüzdeki yerel seçimler birçok noktada genel seçim özelliği de taşıyacak. Onun için demokrasiye, özgürlüklere, hukukun üstünlüğüne ve gerçekten AK Parti karanlığına 'hayır' diyecek herkesin ki bilhassa büyük kentlerde AKP'nin karşısında en güçlü adaylar gözüküyor, CHP'nin adaylarına destek vermesi gerekir" dedi.

Herkesin kafasına göre aday icat etmelerinin mümkün olmadığını, genel pencereden bakmanın daha doğru olacağını belirten Koç, "Demokrasiye, özgürlüklere inanan herkesin AK Parti'ye 'dur' demek için CHP adaylarını, İstanbul'da, Ankara'da ve diğer kentlerde desteklemesini öneririm" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 17:46
banner53
YORUM EKLE

banner39