banner39

CHP bınasındaki işgal eylemi büyüyor

Trabzon il başkanlığını işgal eden CHP'liler, taleplerinin yerine gelmemesi halinde açlık grevine gideceklerini açıkladılar. İşgalin Trabzon'un ilçelerinde de başladığı belirtiliyor

Politika 18.03.2015, 17:03 18.03.2015, 17:25
CHP bınasındaki işgal eylemi büyüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden, kontenjan uygulamasına tepki göstermek için istifa eden Mustafa Erdi Çakır, "Akşam saatlerinde sıkıntımız çözülmediği takdirde eylemlerimiz kararlılıkla devam edecek ve açlık grevine gideceğiz" dedi.

Çakır, gazetecilere, CHP Gençlik Kollarındaki arkadaşlarıyla dün gece bir yol haritası çizdiklerini söyledi.

Ankara'da bugün Merkez Yönetim Kurulu toplantısı olduğunu hatırlatan Çakır, "Toplantıdan çıkacak sonucu bekliyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na, Trabzon'la ilgili süreç aktarılmıştır. Toplantıda bugün Trabzon konuşulup da demokrasi anlamındaki sıkıntımız çözülürse eylemimiz bitecek. Çözülmediği takdirde ise gençlik kollarındaki arkadaşlarımızdan bir komisyon oluşturarak, Genel Başkanımızdan randevu talep edeceğiz. Genel Başkanımıza, ilimizdeki sorunları ve amaçlarımızı anlatacağız" diye konuştu.

Çakır, sürecin akşam saatlerinde netleşeceğini belirterek, akşam saatlerinde sıkıntıları çözülmediği takdirde eylemlerinin kararlılıkla devam edeceğini ve açlık grevine gideceklerini kaydetti.

İLÇELER DE İŞGAL BAŞLADI

Gençlik kolları üyesi Cengiz Bölükbaşı da bu akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu alamazlarsa açlık grevlerinin başlayacağını söyledi.

Bu akşamın kendileri için önemli olduğunu anlatan Bölükbaşı, "Bu akşam ya eylemimiz devam edecek ya da açlık grevine başlayacağız. Sonuç alana kadar bu eylem durmayacak" ifadesini kullandı.

Bölükbaşı, ilçe başkanlarının da kendilerine destek verdiğini vurgulayarak, "Gençlik kollarındaki, artık eski gençlik kolları diyoruz, bütün arkadaşlarımız bize destek verdi. İlçe gençlik kollarımız da ilçe başkanlıklarını işgal etmeye başladı. Akçaabat ve Ortahisar ilçemizdeki ilçe başkanlıklarımız da işgal altında. Eylemimiz sürdüğü sürece bütün ilçe başkanlıklarımız da işgal altına alınacak" diye konuştu.

RİZE TEŞKİLATI BEKAROĞLU NEDENİYLE İSTİFA ETTİ

Partinin kaynayan bir başka teşkilatı da Riz'de... CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya'nın görevden alınmasına tepki gösteren il yönetimi ve il gençlik kolları üyeleri, istifa etti.

Aslankaya, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ile ilgili düşüncelerinin olumsuz olduğunu belirterek, bu yöndeki görüşlerini daha önce parti yönetimine bildirdiğini söyledi.

Bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da bu düşüncelerini açıkladığını ifade eden Aslankaya, "Bu kişiyle Rize'de siyaset yapmayacağımı' söyledim. Ankara da benim görevden alınmam ve genel başkan danışmanı olarak atanmam, il yönetiminden daha önce istifa eden bir kişinin il başkanı olarak atanması yönünde karar aldı" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?