banner39

CHP çözüm için Çiçek'le temasa geçti

Yemin boykotuna karşı karşı olan CHP'lilerden Ali Topuz'un bugün TBMM Başkanı Çiçek'le görüştüğü ve çözüm aradığı ortaya çıktı

Politika 06.07.2011, 13:27 06.07.2011, 14:35
CHP çözüm için Çiçek'le temasa geçti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kılıçdaroğlu ile yemin kararında aynı fikirde olmayan CHP’li Ali Topuz, yemin krizinin çözümü için Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile görüştüğünü açıkladı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na görüşmeyi aktardığını belirten Topuz, “Çözüm için umutluyum” dedi.

CHP’li Ali Topuz, yemin krizi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Yemin etmeme kararı alınmadan önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiğini belirten Topuz, kendisine yemin etmemenin doğru olmayacağını söylediğini ifade etti.

NTV'nin haberine göre Topuz, “Çözüm yerinin Meclis olduğunu söyledim. Tepkilerinin ortaya konmasının yollarının bulunacağını söyledim” diye konuştu. Buna rağmen yemin krizinin yaşandığını hatırlatan Ali Topuz, partisiyle ilgili bir özeleştiri yaptı. Ali Topuz şöyle konuştu: “Karşılıklı bir takım sorumsuz açıklamalarla kışkırtıldı. Partimizden de bazı arkadaşlarımız ölçüsüz açıklamlar yaptı. Başbakan Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar da tahrik edici, bunalımı artırıcı oldu.”

Yemin edilmemesinin ardından yeni TBMM Başkanı Cemil Çiçek’le görüştüğünü söyleyen Topuz, “Cemil Çiçek, Anayasa çalışmalarını dikkate alarak, CHP’siz yeni bir Anayasa yapılamayacağını düşünerek her iki partiyi uzlaştırma konusunda aktif bir tavır alacağı izlenimini edindim” dedi.

Görüşmeyle ilgili Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu bilgilendiğini de ifade eden Ali Topuz “Kılıçdaroğlu’na Meclis Başkanı’nın düğümü çözecek bir anlayışta olduğunu ifade ettim. Kendisi bundan memnun oldu” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Çiçek ile biraya geleceğini vurgulayan Topuz, şunları söyledi: “Meclis Başkanı’ndan gelen açıklama, Başbakan Erdoğan’ın düşüncesinin de yumşadığı anlamanı gelecektir. Krizin çözümü konusunda umutluyum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?