banner15

CHP, darbe hükümetiyle görüşmeye gitti

CHP Genel Başkan yardımcısı Faruk Loğoğlu, İstanbul milletvekili Osman Korutürk ile beraber Mısır'a gitti

CHP, darbe hükümetiyle görüşmeye gitti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Mısır ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada "Türkiye'nin ve Türk halkının Mısır'a kardeşliğini ve dostluğunu ve iyi niyetlerini götürüyoruz. Mesajımız, Mısır halkının geleceğinin iyi ve huzurlu olması. Demokrasi ve özgürlüklerden bahsedeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk ile yapacağı Mısır ziyareti için İstanbul'a hareket etmeden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Loğoğlu, "Birazdan Kahire'ye hareket edeceğiz. Türkiye'nin ve Türk halkının Mısır'a kardeşliğini ve dostluğunu ve iyi niyetlerini götürüyoruz. Mesajımız, Mısır halkının geleceğinin  iyi ve huzurlu olması. Demokrasi ve özgürlüklerden bahsedeceğiz" diye konuştu.

Mısır'ın  Arap dünyasının mücevheri, sözcüsü, öncüsü olduğunu ifade eden Loğoğlu, Mısır ziyaretinde "Türkiye'de sadece iktidardaki partinin değil başka partilerin de başka yaklaşımların da bulunduğunu aktaracaklarını" belirtti.

Loğoğlu, "Mevcut ikili ilişkilerdeki sıkıntıların hafifletilmesi, özellikle 300'e yakın işadamımız, 2 milyar dolara yakın yatırımlarımız bulunan Mısır'da iş adamlarımızın daha rahat çalışmaları, daha elverişli koşullarda çalışmaları için taleplerde bulunacağız" diye konuştu.

Mısır'da çok geniş bir yelpazede siyasi temaslarda bulunacaklarını ifade eden Loğoğlu, siyasi yelpazenin sağından soluna kadar kim varsa görüşmeye çalışacaklarını söyledi.

Loğoğlu şöyle konuştu:

"Dediğim gibi, ziyaretimizin amacı Türkiye Mısır ilişkilerine yardımcı olmaktır. Söylemek gerekirse; hükümetin yapamadığını, biz iktidarda değiliz muhalefetteyiz, muhalefet olarak Türkiye'nin ilişkilerini komşularla kötüden iyiye doğru götürmeye çalışan bir ziyaretimiz olacak".

CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ile CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Mısır hükümetinin davetlisi olarak İstanbul'dan Kahire'ye gidecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2013, 18:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
ebuzer
ebuzer - 6 yıl Önce

esaddan sonra kanlı elle tokalaşmak bir chp ahlakı oldu kanlı el sahipleri esmaların ve ammarların katilleri sizi bekliyor....

banner39

banner36

banner37

banner35