banner39

banner35

CHP: Davutoğlu görevi derhal iade etmelidir

CHP Grup Başkanvekili Gök, "Artık Sayın Davutoğlu'nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmamıştır. Bu durumda gecikmeksizin görevini Cumhurbaşkanı'na iade etmesi gerekir" dedi

Politika 17.08.2015, 18:51 18.08.2015, 08:40
CHP: Davutoğlu görevi derhal iade etmelidir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmadığını, bu nedenle görevi bir an önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iade etmesi gerektiğini söyledi. 

Gök, Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki hükümet kurma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen görüşmenin olumsuz sonuçlanmasının ardından gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı. 

Davutoğlu'nun açıklamalarının görüşmenin olumsuz geçtiğini ortaya koyduğunu belirten Gök, şunları kaydetti:

"Sayın Davutoğlu'nun açıklamalarından da öğreniyoruz ki MHP belirlediği tutumunu değiştirmemiştir. Ve artık AKP'nin ve AKP Genel Başkanı Başbakan Sayın Davutoğlu'nun kurabileceği bir hükümet seçeneği kalmamıştır. Bu durumda Sayın Davutoğlu'nun gecikmeksizin derhal teamüller, kökleşmiş demokrasi gelenekleri çerçevesinde görevini Cumhurbaşkanı'na iade etmesi gerekir. Bundan sonraki her geçen saat yetki gasbı olur. Bizim de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na verilecek bir görevde, koalisyon seçeneği çıkarabilecek durumumuz olabilir."

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?