CHP Genel Merkezi'ne mescid açıldı

Mehmet Bekaroğlu'nun transferiyle ciddi tartışmaların konusu olan CHP'nin genel merkezinde mescid açıldı

CHP Genel Merkezi'ne mescid açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara Söğütözü'nde bulunan CHP Genel Merkezi binasında mescid açıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde açılan mescid ile ilgili yaptığı açıklamada, mescid açılması konusunda bazı delegelerden ve genel merkeze ziyarete gelen bazı partililerden bu yönde bir talep geldiğini söyledi.

Al Jazeere'nin haberine göre, Genel Merkez’de görevli genel müdürün talimatı üzerine giriş katının altında bir oda mescit olarak hazırlandı.

Genel merkeze gelen ve namaz kılmak isteyen partililer ve ziyaretçilerden de bu yönde talepler geldiğini belirten Bekaroğlu, mescidin bu talebi karşılamak amacıyla açıldığını ifade etti. Bekaroğlu "Bir ihtiyaç karşılandı" dedi.

CHP Genel Merkezi’nde mescid yapılacağının duyulması üzerine bazı milletvekilleri Bekaroğlu’na tepki göstermişti. Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz Twitter'dan yaptığı açıklamada, Bekaroğlu’nu din istismarı yapmakla suçlamış, “CHP Bekaroğlu gibi dini istismar edenlere bu kadar kapıyı açarsa kendi öz kitlesini kaybeder. CHP programına aykırı davranan Bekaroğlu istifa” diye yazmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 14:31
banner53
YORUM EKLE

banner39