banner39

CHP, görevden almaları darbeye benzetti

CHP Sözcüsü Koç, Türkiye genelinde 2 bin 500'den fazla polisin görev yerinin değiştirildiğini belirterek "Hangi darbe döneminde binlerce emniyet görevlisi görevinden alındı. 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta mı böyle oldu?" dedi

Politika 08.01.2014, 15:20 08.01.2014, 15:20
CHP, görevden almaları darbeye benzetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili konuşan Koç, siyaset alanının bu tür günlerde şov yapma alanı olmadığını belirterek şunları söyledi:

"AKP ve Başbakan’ın anayasa değişikliği ile yapamadığını yasalarla yapmasına izin verilmemelidir. Anayasaya aykırı olarak Danıştay'ı devre dışı bırakarak yasal düzenleme yapılmaya çalışılmaktadır.

Sabah yolsuzluk operasyonu akşam bu operasyonu yapan polisler tayin ediliyor. Savcılar savcıları takip ediyor, HSYK savcıları takip ediyor, Başbakan ve bakanlar HSYK’yı takip ediyor. Polis, polislerin peşinde. Hani ‘Kurtlar Vadisi’ vardır, bunu değiştirelim ‘hortumcular vadisi’ izlediğimiz sahnede. Cumhuriyet tarihinde tanık olmadığmız olaylar yaşıyoruz. Sadece Ankara Emniyeti’nde 600 polisin yeri değiştirildi. Türkiye genelinde 2 bin 500’ü aştı. Bu korkunun sebebi nedir. Bu sivil darbe değil de nedir. Hangi darbe döneminde binlerce emniyet görevlisi görevinden alındı. Darbelerle hesaplaştığını söyleyen Başbakan’a sesleniyoruz 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta mı böyle oldu? Birkaç ay önce Gezi olaylarında sorumlu polisleri görevden alın dediğimizde 'kahraman polis, hukuk içinde kaldılar' dediniz şimdi ne oldu? Ucu kendilerine dokununca bir gecede hain polis ilan etti. Böyle demokrasi, böyle hukuk devleti olmaz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?